Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Festiwalowe chóry koncertowały w Koziegłowach

W kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Koziegłowach odbył się 7 września koncert chórów uczestniczących w IX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Maryjnej Częstochowa – Koziegłowy 2017.
Przed koziegłowską publicznością zaprezentowali się: Zespół Wokalny „Piú Mosso” Filii SWPS we Wrocławiu, Chór „Cantabile” z Radomska, Grodziski Chór „Bogorya” z Grodziska Mazowieckiego, Chór Mniejszości Narodowej „Jutrzenka” z Rezekne na Łotwie oraz Chór Mieszany „Coralmente” z Częstochowy. Z dwoma pieśniami maryjnymi wystąpił także Chór „Pochodnia” z Częstochowy, który nie brał udziału w Festiwalu.
Po koncercie Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka wręczył dyrygentom chórów kosze z kwiatami z osikowego łyka i podziękował za wspaniałe wykonania pieśni maryjnych. Później odbyło się w Zespole Szkół w Koziegłowach spotkanie z udziałem chórów i mieszkańców, połączone ze wspólnym śpiewaniem.
W niedzielę, 8 października, w godzinach dopołudniowych, chóry biorące udział w Festiwalu wystąpiły z koncertami tworzącymi muzyczną oprawę Mszy św. w Koziegłowach i Siedlcu Dużym oraz w wytypowanych kościołach w Częstochowie.
Koncert Finałowy 9. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Maryjnej odbył się w niedzielne popołudnie w bazylice jasnogórskiej. Jury Festiwalu postanowiło przyznać w tym roku ex aequo dwa pierwsze miejsca – Zespołowi Wokalnemu „Piú Mosso” oraz Grodziskiemu Chórowi „Bogorya”. Drugie miejsce przypadło Chórowi „Jutrzenka” z Rezekne z Łotwy, a trzecie – także ex aequo - Chórowi „Coralmente” Chórowi „Cantabile”. Grand Prix tegorocznego festiwalu zdobył Zespół Wokalny „Piú Mosso”.
Organizatorami Festiwalu byli: Wspólnota Gaude Mater, Stowarzyszenie Śpiewacze „Pochodnia” oraz Gmina i Miasto Koziegłowy. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Częstochowy, Starostwa Powiatowego w Częstochowie oraz Gminy i Miasta Koziegłowy.
Zdjęcia z Festiwalu obejrzeć można także na stronie: https://www.facebook.com/FestiwalChoralnejPiesni

 

09

PAŹ

2017

2642

razy

czytano

1852/4449

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.