Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W tym roku w Szkole Podstawowej w Cynkowie uroczyście obchodzono 16 października XVII Dzień Papieski. Odbywał się on pod hasłem ,,Idźmy naprzód z nadzieją”.  W tym roku przybrał on w Cynkowie formę konkursową. 

Uczniowie klas IV-VII zaprezentowali wiersze własnego autorstwa, nawiązujące do dzieciństwa Karola Wojtyły, Jego życia rodzinnego, kapłańskiego, papieskich pielgrzymek itd. Uczestnicy konkursu zaśpiewali wiele pięknych piosenek o Janie Pawle II.

Uczniowie  klas I i III recytowali wybrane przez siebie wiersze oddające wielkość osoby i pontyfikatu Jana Pawła II. Każdy włożył dużo pracy i starań, by jego występ był niezapomniany. Chodziło  o to,  aby rozwijać recytatorskie i wokalne uzdolnienia uczniów a tym samym oddać hołd Janowi Pawłowi II z okazji wyboru na Stolicę Piotrową. Postawiony cel został osiągnięty, bowiem w koncercie galowym udział wzięło 30 najlepszych uczniów, wyłonionych podczas eliminacji klasowych.

Po raz kolejny udowodnili oni, że są niezwykle utalentowanymi młodymi artystami. Konkurs dostarczył wszystkim zgromadzonym niezapomnianych wrażeń duchowych i estetycznych.

Wszystkim uczestnikom mówimy: Dziękujemy za uczestnictwo i staranne przygotowanie.

 Zwycięzców wyłoni jury w składzie: Jacek Wyleciał - dyrektor szkoły, ks. Proboszcz Zygmunt Furgoł, nauczycielki- E Paliga i B. Meresińska oraz przedstawiciele uczniów.

Pomysłodawczyniami konkursu oraz czuwającymi nad całością uroczystości były nauczycielki - Elżbieta Chłosta i Dorota Zenderowska.

- Dzień Papieski to dzień szczególny, bo  wspominamy św. Jana Pawła II, Jego Pontyfikat, życie i śmierć – mówi Dorota Zenderowska.

 

17

PAŹ

2017

1370

razy

czytano

1892/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności