Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z Lgoty Górnej pojechali na memoriał

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej wzięli udział w VI Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, odbył się w 6-8 października w Dąbrowie Górniczej. Memoriał upamiętnia przedwcześnie zmarłą reprezentantkę Polski w piłce siatkowej. W tym roku wzięły w nim udział siatkarskie drużyny z: Czech, Węgier, Izraela i Polski.

Agata Olszewska-Mróz jest patronką szkoły w Lgocie Górnej. Każdego dnia przedstawiciele szkoły kibicowali drużynie MKS Dąbrowa Górnicza. Uczennice z kl. V i VII wystąpiły w piątek i niedzielę w pokazie tanecznym w czasie przerw między setami. Zaangażowanie i entuzjazm uczennic z Lgoty Górnej dostrzegli także organizatorzy spotkania.

W Hali widowiskowo-sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej, szkoła z Lgoty Górnej przygotowała specjalne stoisko informacyjne o swojej działalności, uczniach i nauczycielach, a także o drodze do wyboru Patrona – Agaty Mróz-Olszewskiej. Dopełnieniem radości z udziału w VI Memoriale była możliwość spotkania i rozmowy z Jackiem Olszewskim, mężem zmarłej siatkarki.

– Memoriał to również szczytny cel, jakim jest promocja krwiodawstwa oraz zachęcanie aby dołączyć do grona dawców szpiku kostnego. Dzięki działalności Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej można innym dać cząstkę siebie, tak jak Agata – mówi Anna Kłosowicz, nauczycielka w SP w Lgocie Górnej.

W czasie drugiego dnia Memoriału przygotowano dla uczestników pokaz akcji ratowniczej z udziałem Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Policji.

Materiał przygotowany w SP w Lgocie Górnej

 

 

 

 

 

23

PAŹ

2017

954

razy

czytano

1887/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności