Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym odbyła się 20 października uroczystość, podczas której w poczet uczniów szkoły zostali przyjęci pierwszoklasiści.

Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób pod okiem wychowawczyni, Małgorzaty Kulak. Koleżanki i koledzy z  III klasy powitali pierwszaków, życzyli im sukcesów w nauce, zapewniali o pomocy i opiece w szkole oraz poza nią. Następnie uczniowie klasy I w odświętnych strojach i w granatowych biretach na głowach błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz wykazali się znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, dyrektor Renata Sawicka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję cię na ucznia" – mówiła dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion swoich podopiecznych. Do życzeń dołączyli się rodzice, którzy przybyli w licznym gronie i wręczyli swoim dzieciom rogi obfitości. Ten dzień z pewnością na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Materiał przygotowany w SP w Siedlcu Dużym

 

25

PAŹ

2017

955

razy

czytano

1883/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.