Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie klas pierwszych zostali włączeni 27 października w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Gniazdowie. Świadkami tego wyjątkowego  wydarzenia byli rodzice, ich bliscy, wychowawcy oraz dyrekcja.

W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny  tematycznie związany ze ślubowaniem. Następnie wystąpili uczniowie klasy II, którzy wierszami i śpiewem zachęcili swoich najmłodszych kolegów do wytrwałej pracy jaką jest nauka. W trakcie uroczystości pierwszoklasiści zapoznali się z obowiązkami ucznia oraz zachowania się na przejściu dla pieszych. Potem uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar i zapewnili, że będą dobrymi Polakami, będą dobrze się uczyć, szanować szkołę i kochać Ojczyznę. Następnie Dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Gniazdowie. Uczniami szkoły stali się: Natan Broda, Aleksander Cupiał, Alan Jagusiak, Kacper Jakóbczyk, Szymon Jemioła, Igor Kołodziejczyk, Jesica Konopka, Klaudia Lis, Kamil Pakuła, Mateusz Musialik, Emilia Strąk i Michał Strąk. Aby upamiętnić to wydarzenie, każdy uczeń pozostawił swój symboliczny ,,podpis” - odciśnięty palec w kronice szkolnej. Uczniowie klasy II wręczyli każdemu pierwszakowi własnoręcznie wykonane pamiątkowe zakładki. Dyrektor szkoły przekazała pamiątkowe książeczki i długopisy a rodzice uhonorowali to wydarzenie tubami ze słodyczami. Następnie Dyrektor Teresa Pakuła-Sosnowska skierowała ciepłe słowa do najmłodszych uczniów oraz ich rodziców. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem.

   Po części oficjalnej, dzieci z klasy I udały się do sali, aby tam z rodzicami i wychowawcą dalej świętować dzień, w którym stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Gniazdowie.

    Dyrekcja SP w Gniazdowie życzy Pierwszoklasistom bardzo dobrych wyników w nauce, samych radosnych chwil i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Materiał przygotowany przez SP w Gniazdowie

 

13

LIS

2017

921

razy

czytano

1933/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności