Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jakub Musialik najlepszy w ORLEN Super Pucharze Polski

Czołówka polskich przełajowców rywalizowała 12 listopada w Koziegłowach w XXXIX Międzynarodowym Wyścigu w kolarstwie przełajowym ORLEN Super Puchar Polski pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Był to zarazem Memoriał Zygmunta Chmurzewskiego. Zawodnicy ścigali się na trasie przebudowanej pod kątem Mistrzostw Polski, które odbędą się w Koziegłowach w dniach 13-14 stycznia 2018 r.

W kategorii Elita mężczyzn bezkonkurencyjny był Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), wyprzedzając Bartosza Miklera (Victoria Helman Sport Jarocin) i Mariusza Gila (Euro Bike Kaczmarek Electic Team). W kategorii kobiet open triumfowała Patrycja Lorkowska (Cartusia Kartuzy).

Świetnie spisał się w kategorii junior młodszy Jakub Musialik. Reprezentant Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy pewnie wygrał rywalizację prowadząc od startu do mety. Na 40. lokacie ukończył rywalizację Kamil Jadowski. W juniorkach młodszych triumfowała natomiast jego klubowa koleżanka Ewa Miłek a 9. Była Sandra Skrobarczyk. Musialik i Miłek wywalczyli tytuły mistrzów województwa śląskiego. W orlikach na 9. pozycji sklasyfikowany został Daniel Sikora. W młodzikach wygrał Kacper Hoppa (Cartusia Kartuzy) a 3. miejsce zajął Bartosz Oleksiak (Błękitni Paula-Trans Koziegłowy), który został jednocześnie mistrzem województwa śląskiego. Na 26. miejscu ukończył wyścig Kacper Gocyła, a na 37. Kacper Sęk (obaj Błękitni). W żaczkach zwyciężyła Milena Tokarska (Błękitni Paula Trans Koziegłowy), w żakach 4. był Oskar Nowak, 6. Oskar Kulak, a 12. Oskar Maśka. W kategorii dzieci na 10. miejscu ukończył rywalizację Ksawery Oleksiak.

Organizatorami Super Pucharu Polski byli MGLKS Błękitni Koziegłowy oraz Gmina i Miasto Koziegłowy. Puchary i medale wręczali najlepszym m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek ślęczka oraz Sekretarz GiM Koziegłowy Krzysztof Bąk.

Filmowe relacje z ORLEN Super Pucharu Polski w Koziegłowach obejrzeć mozna pod linkami: https://youtu.be/emVXZ67MpuQ oraz https://www.youtube.com/watch?v=ZZ4mu2DEVKM&feature=youtu.be