Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Cynkowie dowiedzieli się jak zdrowo jeść

Podobnie jak w minionych latach, społeczność Szkoły Podstawowej w Cynkowie wzięła 8 listopada udział  w akcji "Śniadanie daje moc!" zorganizowanej w ramach obchodów  Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie klasy I i III rozpoczęli ten dzień od wspólnego odczytania 12 zasad zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej w życiu najmłodszych. Przygotowując wspólnie śniadaniowe cudeńka przypomnieli sobie o wartościach odżywczych warzyw i owoców. Na śniadaniowym szwedzkim stole pojawiły się także: jogurty, mleko, serki, sałatki warzywno–owocowe oraz różnokolorowe soki.

Przeprowadzona akcja była aktywną lekcją edukacyjną na temat właściwego odżywiania się, dała uczniom możliwość wspaniałej nauki przez zabawę oraz stworzyła szansę na integrację. Po śniadaniu uczniowie uroczyście przyrzekli, że o zdrowym odżywianiu będą pamiętać nie tylko przy takich okazjach, ale w każdy zwykły dzień i oczywiście od święta.

 

Materiał przygotowany przez SP w Cynkowie

 

13

LIS

2017

1522

razy

czytano

1820/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.