Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kreatywne warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Lgocie Górnej odbył się w październiku i listopadzie cykl warsztatów. Przeprowadzono je w klasach I-VII a zajęcia w poszczególnych grupach rozpoczynały się od stworzenia dla każdej klasy kontraktów.

Po stworzeniu kontraktu i zaprezentowaniu się przed swoją klasą, najmłodsi uczestnicy warsztatów wykonali „Klasowe Drzewa Przyjaźni”. Zobowiązali się dbać o nie dobrymi uczynkami i dobrym słowem. Spotkanie z klasą IV a przebiegało zgodnie z cytatem Arystotelesa „Przyjaciele – jedna dusza w dwóch ciałach”. Uczniowie mówili o swoich największych zaletach i sukcesach, osobach, które lubią oraz przez które są lubiani. W trakcie warsztatów zrobili kolaż ze swoich dłoni.

Klasa IV b, po stworzeniu kontraktu klasowego, przystąpiła do realizacji karty pracy nr 2, której przyświecał cytat Ernesta Hemingwaya „Powiedz mi, kim są Twoi przyjaciele, a powiem Ci kim jesteś”. Uczniowie dzielili się „głaskami” między sobą, a także rozpoczęli pracę nad projektami swoich herbów. Klasa V i VI podjęły wyzwanie stworzenia „Kwiecistej Mandali". Każdy z uczniów otrzymał płatek, by móc napisać na nim swoje imię, to jak spędza czas wolny, co lubi a czego nie, co aktualnie go interesuje. Następnie, płatek po płatku, stworzono klasową mandalę. Ćwiczenie pozwoliło na lepsze poznanie się i umocnienie więzi zespołu klasowego.

Klasa VII stworzyła magiczną atmosferę spotkania. W myśl cytatu „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”, którego autorem  jest Antoine de Saint-Exupery, uczniowie starali się wydobywać w trakcie ćwiczenia najlepsze „cząstki” swoich kolegów i koleżanek. Podjęli pracę w grupie, tworząc „Klasowe Drzewo Przyjaźni – dobrze, że jesteś” i uzupełniając je swoim „listkiem osobowości”.

Warsztaty poprowadziła Natalia Kubalska-Syrek wychowawca, pedagog w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego (Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie - Filia w Siewierzu), wieloletni koordynator Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, a do tego, mama jednego z uczniów szkoły w Lgocie Górnej.

Materiał przygotowany przez SP w Lgocie Górnej

 

 

21

LIS

2017

1383

razy

czytano