Skróty klawiszowe:

Kreatywne warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii

Strona główna » Aktualności » Kreatywne warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii

wielkość tekstu: A | A | A

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Lgocie Górnej odbył się w październiku i listopadzie cykl warsztatów. Przeprowadzono je w klasach I-VII a zajęcia w poszczególnych grupach rozpoczynały się od stworzenia dla każdej klasy kontraktów.

Po stworzeniu kontraktu i zaprezentowaniu się przed swoją klasą, najmłodsi uczestnicy warsztatów wykonali „Klasowe Drzewa Przyjaźni”. Zobowiązali się dbać o nie dobrymi uczynkami i dobrym słowem. Spotkanie z klasą IV a przebiegało zgodnie z cytatem Arystotelesa „Przyjaciele – jedna dusza w dwóch ciałach”. Uczniowie mówili o swoich największych zaletach i sukcesach, osobach, które lubią oraz przez które są lubiani. W trakcie warsztatów zrobili kolaż ze swoich dłoni.

Klasa IV b, po stworzeniu kontraktu klasowego, przystąpiła do realizacji karty pracy nr 2, której przyświecał cytat Ernesta Hemingwaya „Powiedz mi, kim są Twoi przyjaciele, a powiem Ci kim jesteś”. Uczniowie dzielili się „głaskami” między sobą, a także rozpoczęli pracę nad projektami swoich herbów. Klasa V i VI podjęły wyzwanie stworzenia „Kwiecistej Mandali". Każdy z uczniów otrzymał płatek, by móc napisać na nim swoje imię, to jak spędza czas wolny, co lubi a czego nie, co aktualnie go interesuje. Następnie, płatek po płatku, stworzono klasową mandalę. Ćwiczenie pozwoliło na lepsze poznanie się i umocnienie więzi zespołu klasowego.

Klasa VII stworzyła magiczną atmosferę spotkania. W myśl cytatu „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”, którego autorem  jest Antoine de Saint-Exupery, uczniowie starali się wydobywać w trakcie ćwiczenia najlepsze „cząstki” swoich kolegów i koleżanek. Podjęli pracę w grupie, tworząc „Klasowe Drzewo Przyjaźni – dobrze, że jesteś” i uzupełniając je swoim „listkiem osobowości”.

Warsztaty poprowadziła Natalia Kubalska-Syrek wychowawca, pedagog w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego (Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie - Filia w Siewierzu), wieloletni koordynator Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, a do tego, mama jednego z uczniów szkoły w Lgocie Górnej.

Materiał przygotowany przez SP w Lgocie Górnej

 

 

czytano: 1048 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-11-21 14:06:45

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody