Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Gallery Promo Arte w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się 24 listopada wernisaż wystawy Karoliny Posyłek.

Karolina Posyłek, mimo że jest młodą artystką, posiada już znaczący dorobek artystyczny. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie oraz Akademii Jana Długosza. W 2015 roku obroniła pracę magisterską z malarstwa zatytułowaną „Malarskie wariacje o trójkącie na płaszczyźnie". Podczas studiów tworzyła grafiki w technice akwaforty oraz suchej igły pod okiem prof. Krystyny Szwajkowskiej oraz mgr Anny Glińskiej-Kubczyk. Bierze udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Na co dzień pasjonuje się ceramiką artystyczną.

Prace Karoliny Posyłek posiadają niepowtarzalny charakter. Bardzo interesujące jest łączenie technik malarskich, a także nietuzinkowy kształt samych dzieł (niektóre obrazy powstały na płaszczyźnie trójkąta). Ciekawą grupę stanowią obrazy kobiecych aktów, a także ceramika.

Artystka  prowadzi widza w świat, w którym można doszukać się głębi, kontrastów, kształtów. Jak sama podkreśla, chwila zadumy w galerii, w której światła są specjalnie przygaszone sprawia, że pod wpływem błękitnych toni, obrazy zaczynają ,,wychodzić” ze swoich ram. Nabierają nowych znaczeń i interpretacji.

Wystawę otworzyli: Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, Dyrektor MGOPK Renata Garleja i Komisarz Wystawy Łukasz Chojnacki. Prace Karoliny Posyłek oglądać można w galerii Promo Arte do końca 2017 roku. Organizatorzy wystawy serdecznie zapraszają.

Materiał filmowy z wernisażu można obejrzeć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=kp54fxKZDUQ&feature=youtu.be

 

 

04

GRU

2017

1182

razy

czytano

1893/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności