Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Biegacz z Cynkowa zdobył Koronę Maratonów Polskich

Sławomir Rychlik, biegacz z Cynkowa, zdobył Koronę Maratonów Polskich. Miał na to dwa lata, ale udało mu się zaliczyć niezbędną do osiągnięcia wyniku ilość maratonów już podczas jednego sezonu.

Maratończyk rozpoczął zmagania 2 kwietnia, od startu w maratonie w Dębnie. W ostatni weekend kwietnia zaliczył jeszcze Cracovia Maraton. Później musiał pauzować ze względu na kontuzję. Do biegania wrócił dopiero 1 sierpnia.

Kolejny start zaliczył podczas 35. PKO Wrocław Maratonu, 10 września. Dalsze zmagania z dystansem miały miejsce 24 września w Warszawie i 15 października w Poznaniu. W Warszawie Sławomir Rychlik ustanowił swój rekord wynoszący 3 godz. 50 min. i 15 sek. W ciągu pięciu tygodni wystartował więc w aż trzech maratonach. W tym sezonie biegał jeszcze w Bytomiu na dystansie 5 km zajmując w kategorii Open 3. miejsce. W ciągu trzech lat startów zaliczył w sumie 10 maratonów.

– Spełniłem swoje marzenie. W przyszłym roku planuję jakiś jeden maraton i biegi na krótszym dystansie. Może wystartuję też w ultramaratonie – mówi Sławomir Rychlik. – Certyfikat Korony Maratonów Polskich otrzymam dopiero w przyszłym roku, podczas maratonu krakowskiego. W Polsce Koronę zdobyło około 1000 osób, w powiecie myszkowskim ma ją prawdopodobnie kilka.

04

GRU

2017

1427

razy

czytano

1907/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności