Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Znamy już gwiazdy IV Festiwalu Z KOPYTA

Trwają przygotowania do IV Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki Z KOPYTA, który odbędzie się w Gniazdowie koło Koziegłów w 2018 r. Kolejna edycja tej cieszącej się wielką popularnością imprezy  planowana jest na 18-19 sierpnia.  Organizatorzy zdecydowali się przesunąć termin Festiwalu z września na sierpień, licząc m.in. na to, że sierpniowa pogoda okaże się łaskawsza.

Znamy już wykonawców, którzy wystąpią na muzycznej scenie IV Festiwalu. Zobaczymy na niej m.in. legendę polskiej muzyki rockowej, założyciela Budki Suflera – Krzysztofa Cugowskiego. Kolejnymi gwiazdami imprezy będą Patrycja Markowska i bluesowy zespół Shakin` Dudi z niesamowicie żywiołowym Irkiem Dudkiem. Na scenie pojawią się też znani już z występów na Festiwalu piosenkarze country ­– Tomasz Szwed i Cezary Makiewicz oraz inni wykonawcy. Tak jak rok temu, imprezę poprowadzi znany i lubiany dziennikarz radiowej „Jedynki”, Roman Czejarek.

Festiwal Z KOPYTA to wyjątkowa i niepowtarzalna impreza w skali naszego kraju. Jest połączeniem dobrej muzyki z zawodami i pokazami konnymi, indiańskimi i kowbojskimi klimatami oraz różnego rodzaju działaniami. Stałymi elementami imprezy są: Międzynarodowa wystawa psów rasowych, biegi i nordic walking, zawody off-road, a także wielka parada konna i samochodowa.

Podczas poprzednich edycji na festiwalowej scenie prezentowali się m.in.: Dżem, IRA, Urszula, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska, Gang Marcela, Babsztyl, Andrzej Rybiński, Alicja Boncol, Andrzej Poniedzielski, Agnieszka Wajs, Tomasz Szwed, Cezary Makiewicz i inni wykonawcy. Widzowie oglądali efektowne pokazy husarii, ułanów, łucznictwa konnego, dżigitówki, reiningu, kowbojskie. Na torze TREC w Gniazdowie odbyły się Mistrzostwa Polski TREC PTTK, Zawody Jeździeckie Polish Cowboy Race oraz Polskiej Ligi Western i Rodeo. Miały też miejsce pokazy zespołu indiańsko-kowbojskiego Catawba, konkursy na strój country, na najsmaczniejsze pierogi i wiele innych działań.

Każda edycja Festiwalu jest niepowtarzalna, a organizatorzy imprezy ­­­– Gmina i Miasto Koziegłowy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach dbają o to, by co roku było jeszcze atrakcyjniej. Festiwal ma już fanów w całej Polsce, szczególnie związanych ze środowiskiem country, którzy nie wyobrażają sobie, by nie uczestniczyć w tej imprezie.

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja już dziś zapraszają na kolejną edycję Festiwalu.

Zdjęcia i filmy z poprzednich edycji imprezy oglądać można na stronie festiwalzkopyta.pl oraz na Facebooku na profilu Festiwal Z Kopyta

 

05

GRU

2017

1687

razy

czytano

1799/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.