Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Blisko 1000 bibliotek z całej Polski walczyło o cenne zestawy książek i akcesoriów, dzięki którym wspólne czytanie rodziców i dzieci może być jeszcze przyjemniejsze i prostsze. W gronie 20 zwycięzców z całej Polski, z województwa śląskiego znalazła się Biblioteka Publiczna w Koziegłowach, która zajęła 10. Miejsce i otrzymała pakiet 250 książek dla dzieci oraz wygodne pufy.

Kampania „Przerwa na wspólne czytanie” zainicjowana przez Kinder Mleczna Kanapka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a w województwie śląskim dwie biblioteki znalazły się w gronie szczęśliwych zwycięzców.

– To ogromny sukces Biblioteki Publicznej w Koziegłowach. Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą akcję i wspaniałe nagrody. Jesteśmy jedyną biblioteką publiczną w tej miejsko –wiejskiej gminie, ale ambicje i działania naszych pracowników biblioteki oraz chęci do współpracy czytelników są ogromne. W głosowanie zaangażowały się wszystkie szkoły, pracownicy Biblioteki, Domu Kultury, Świetlic, Urzędu Gminy, słuchacze KUTW oraz wszyscy czytelnicy z gminy Koziegłowy i Myszkowa. Nagroda wpłynie na dalszy rozwój biblioteki i naszych działań skierowanych do dzieci i rodziców – dodaje Renata Garleja, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach.

Celem kampanii „Przerwa na wspólne czytanie” od samego początku było wspieranie idei wspólnego czytania rodziców i dzieci. Miłość i troska o nasze pociechy to wartości szczególnie podkreślane przez Kinder Mleczna Kanapka, która skupia się na istocie małych chwil i drobnych gestów, dzięki którym dzieci czują się bezpiecznie i są gotowe do poznawania świata. Znalezienie momentu na wspólną lekturę z dzieckiem to źródło wielu cennych korzyści – od budowania więzi emocjonalnej (73% badanych rodziców), dawanie maluchowi poczucia, że jest kochany i zauważony, po wspieranie jego wyobraźni, rozwijanie języka czy ćwiczenie pamięci i koncentracji. Wybór książek nastręcza rodzicom niejednokrotnie wiele trudności, dlatego dorośli sięgając po wspólną lekturę, najczęściej decydują się na taki tytuł, który znają z dzieciństwa (61%), sam maluch prosi o jego przeczytanie (55%), a blisko połowa z nich kieruje się rekomendacjami nauczyciela bądź bibliotekarza. Co równie istotne, rodzice w różny sposób pozyskują książki – blisko ¾ z nich je kupuje, nieco ponad połowa z chęcią korzysta z księgozbiorów w bibliotekach.

Kampania „Przerwa na wspólne czytanie” doskonale odpowiedziała na potrzeby rodziców, jak też bibliotek, które niejednokrotnie mają problem z pozyskaniem nowych książek będących interesującą lekturą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnych społeczności i samych bibliotek, 20 z nich zupełnie za darmo wzbogaci swoje półki o nowe książki dla najmłodszych, które samodzielnie wybierają z puli tytułów oferowanych przez Kinder Mleczna Kanapka.

Baza dostępnych książek w ramach akcji „Przerwa na wspólne czytanie” została opracowana we współpracy z niezależnymi ekspertami. Podzielili się oni swoją wiedzą i doświadczeniem, by zaproponować tytuły, po które może sięgnąć każdy rodzic ze świadomością, iż jest to książka, z pomocą której pokaże dziecku, że „czytanie to kochanie”. Wśród ekspertów akcji znaleźli się: Marta Żysko-Pałuba, psycholog, psychoterapeuta oraz bajkoterapeuta, Joanna Heidtman, psycholog i socjolog oraz Michał Rusinek, autor książek dla dzieci i dorosłych.

Akcja „Przerwa na wspólne czytanie” w liczbach:

50 tysięcy rozdanych książek

Blisko1000 bibliotek, które zgłosiły się do konkursu

2 755 280 oddanych głosów

20 lokalnych placówek, do których trafi główna nagroda – pakiet 250 książek wraz z wygodnymi pufami

100 bibliotek z zestawem 50 nowych książek

 

Więcej informacji o kampanii na: www.wspolneczytanie.pl.

 

18

GRU

2017

950

razy

czytano

1742/4396

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.