Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Szkole Podstawowej w Gniazdowie odbył się 14 grudnia, już po raz kolejny, konkurs literacki o zasięgu regionalnym poświęcony wierzeniom greckim i rzymskim „W  świecie  mitów Greków  i  Rzymian”.

O miejsce na podium zacięcie walczyły 24-dwuosobowe drużyny z 18 szkół podstawowych z terenu powiatów: będzińskiego, częstochowskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego. Uczestnicy konkursu odpowiedzieli na prawie sto pytań ustnych i wykonali 11 zadań pisemnych polegających m.in. na wyjaśnieniu znaczenia związków frazeologicznych wywodzących się z mitologii greckiej i rzymskiej, rozpoznaniu na ilustracjach postaci mitycznych, określeniu koligacji rodzinnych bohaterów mitów.

Zwyciężyły – po raz drugi z rzędu – siostry   Alicja  i  Łucja  Masiarek  ze Szkoły   Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Dzibicach, przygotowane przez Beatę Podsiadło. Drugie miejsce zajęły ex aequo zespoły ze szkół w Cynkowie – Julia Kaźmierska i Zuzanna Rydzowska (uczennice Edyty Paligi) i w Gniazdowie – Martyna Jagusiak i Patryk Sapota (uczniowie Urszuli Zwolskiej). Na trzecim miejscu uplasowały się dwie drużyny z Myszkowa: siostry Kinga i Klaudia Siurda ze Szkoły Podstawowej nr 6 (uczennice Beaty Barańskiej) oraz Martyna Morawiec i Wiktoria Pisarska ze Szkoły Podstawowej nr 3 (uczennice Renaty Cholewki).

Uczestników konkursu oceniała Komisja w składzie: Urszula Zwolska (przewodnicząca i organizatorka konkursu), Jolanta Czajkowska (SP nr 1 w Myszkowie), Dorota Kot (SP 4 w Myszkowie), Urszula Kajdas (SP w Koziegłówkach), Anna Szczęsna (SP w Poraju).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie a laureaci zostali nagrodzeni markowymi piórami i długopisami. Za zaangażowanie w pracę z uczniami nauczyciele dostali  podziękowania oraz długopisy znanej firmy i kalendarze. Nagrody ufundowane przez Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie wręczyła Prezes MBS, Zofia Jakubczyk, od kilkunastu lat protektorka konkursu.

Materiał przygotowany w SP w Gniazdowie

 

 

20

GRU

2017

1165

razy

czytano

1831/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności