Skróty klawiszowe:

13-14 stycznia Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym

Strona główna » Aktualności » 13-14 stycznia Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym

wielkość tekstu: A | A | A

Przez dwa dni w Koziegłowach odbywać się będzie rywalizacja w ramach 81. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym. Koziegłowy już po raz drugi goszczą uczestników najbardziej prestiżowej imprezy w tej dyscyplinie. W Komitecie Honorowym Mistrzostw Polski znaleźli się m.in.: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

W sobotę 13 stycznia na trasę wyjadą zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: masters, cyklosport a także najmłodsi – żacy, żakinie, młodzicy i młodziczki. W niedzielę 14 stycznia ścigać się będą zawodnicy i zawodniczki i z kategorii: junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, elita kobiet open i elita mężczyzn open. W medalowej rywalizacji klasyfikowani będą osobno jeszcze orlicy i orliczki, czyli zawodnicy i zawodniczki do lat 23.

Gospodarze wiążą największe nadzieje z występem Jakuba Musialika. Startujący w kategorii junior młodszy zawodnik odnosi w tym sezonie największe sukcesy w swym życiu. Ośmiokrotnie wygrywał już w nim zawody Pucharu Polski. Bardzo dobrze radzi sobie w kategorii juniorka młodsza Ewa Miłek, która jest także kandydatką do medalu. Młodzicy walczyć będą o Naramiennik Prezesa PZKol. W tej rywalizacje duże szanse na stanięcie na podium ma zawodnik Błękitnych Bartosz Oleksiak.

W Elicie mężczyzn zdecydowanym faworytem jest Marek Konwa. Jeśli tylko sprzęt go nie zawiedzie, powinien zdobyć złoty medal. Największe szanse na powalczenie z nim mają: Bartosz Mikler, Adam Żuber, Mariusz Gil i Patryk Kostecki. W Elicie kobiet rywalizacja o zloty medal powinna rozegrać się pomiędzy: Barbarą Borowiecką, Patrycja Lorkowską, Brygidą Piersiak i Kinga Kalembkiewicz.

Trasa, na której odbędą się Mistrzostwa Polski została przed listopadowym Super Pucharem Polski w Koziegłowach nieco zmodyfikowana. Pojawiły się na niej m.in. dodatkowe wzniesienia, które wymagają od zawodników sporego wysiłku. Zawody rozegrane zostaną w bezpośrednim sąsiedztwie trasy DK 1. Uczestnicy Mistrzostw Polski ścigać się będą w terenie w sąsiedztwie kompleksu sportowego Orlik, po asfaltowych ulicach Osiedla Zamkowego oraz na błoniach obok osiedla.

– Trasa jest wymagająca. Wiele zależeć będzie od warunków atmosferycznych, ale trzeba mieć też trochę szczęścia. Kiedyś nasz zawodnik, Zbyszek Adamus był zdecydowanym faworytem mistrzostw, ale na ostatniej rundzie złapał gumę i zameldował się na mecie dopiero na czwartej pozycji – mówi Andrzej Chmurzewski, prezes Błękitnych Koziegłowy, odpowiedzialny za organizację Mistrzostw Polski.

Koziegłowy gościły już uczestników Mistrzostw Polski w 2013 r. Organizacja zawodów została oceniona bardzo wysoko, zarówno przez PZKol. jak i samych uczestników.

– Jesteśmy dumni, że po raz kolejny powierzono nam organizację Mistrzostw Polski. Pięć lat temu udowodniliśmy, że potrafimy przygotować tego typu imprezę na najwyższym poziomie – mówi Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka. – Kolarstwo przełajowe ma w naszej gminie, dzięki klubowi Błękitni Koziegłowy, który co roku wspieramy finansowo, wielkie tradycje. Liczymy, że reprezentanci Błękitnych odegrają w tegorocznej rywalizacji w swych kategoriach czołowe role. Zapraszamy do Koziegłów do obejrzenia na żywo tych emocjonujących i widowiskowych zawodów.

Program imprezy znajduje się na załączonym plakacie.

 

czytano: 771 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2018-01-05 11:04:25

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody