Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Społeczność Rzeniszowa wzbogaciła się o plac zabaw, który wybudowany został na terenie przy Świetlicy Środowiskowej. Inwestycję w całości sfinansował Żywiec - Zdrój S.A., którego jeden z zakładów produkujących wodę mineralną jest zlokalizowany w Rzeniszowie.

8 stycznia plac zabaw został uroczyście przekazany przez Katarzynę Dębską, dyrektor fabryki WOMIR-SPA w Rzeniszowie Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Jackowi Ślęczce. W uroczystości uczestniczyli: zastępca Burmistrza Piotr Kołodziejczyk, radna GiM Koziegłowy Grażyna Sitek, prezes OSP w Rzeniszowie Zenon Kurzak, przedstawiciel wykonawcy inwestycji i inni.

W tej części Rzeniszowa dzieci nie miały dotychczas placu zabaw. Teraz będą mogły bawić się bezpiecznie na terenie tuż przy świetlicy. Terenu pod budowę placu zabaw użyczyła Gminie i Miastu Koziegłowy OSP Rzeniszów.

– W 2017 r. Żywiec-Zdrój S.A. był największym sponsorem Gminy i Miasta Koziegłowy, jeżeli chodzi o organizację różnych imprez. Cieszę się, że współpraca przełożyła się także na budowę placu zabaw, który był tu bardzo potrzebny – mówi Burmistrz Jacek Ślęczka.

– W 2016 r. udzieliliśmy Świetlicy Środowiskowej w Rzeniszowie wsparcia jeżeli chodzi o strojenie choinki. Wtedy zrodził się pomył wybudowania placu zabaw. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc lokalnej społeczności – mówi Katarzyna Dębska.

– O budowę placu zabaw w tej części Rzeniszowa zabiegałam już od dawna. Dotychczas dzieci chcąc się pobawić, musiały przebiegać przez drogę na łąkę. Teraz będą mogły bawić się bezpiecznie – mówi Grażyna Sitek, radna Gminy i Miasta Koziegłowy.

W planach jest jeszcze wybudowanie poza placem zabaw betonowego ogrodzenia oraz obsadzenie placu drzewkami.

 

11

STY

2018

1460

razy

czytano

1850/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności