Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

81. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym w Koziegłowach

Gmina i Miasto Koziegłowy po raz drugi w historii była gospodarzem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym. Pierwsze Mistrzostwa odbyły się 12-13 stycznia 2013 roku i zostały bardzo wysoko ocenione pod względem organizacyjnym przez samych zawodników, trenerów i działaczy sportowych, dlatego też władze Polskiego Związku Kolarskiego zwróciły się w 2016 roku do Burmistrza GiM Koziegłowy Jacka Ślęczki z prośbą o zorganizowanie w 2018 roku 81. edycji Mistrzostw Polski.

Podczas 80. Mistrzostw Polski władze samorządowe Sławna, przekazały na ręce zastępcy Burmistrza GiM Koziegłowy, Piotra Kołodziejczyka kolarską koszulkę w narodowych barwach - symbol Mistrzostw Polski.

Od tej chwili rozpoczęły się intensywne przygotowania, którymi kierował Prezes MGLKS ,,Błękitni” Koziegłowy - Andrzej Chmurzewski.

Kilka miesięcy ciężkiej pracy przyniosło zamierzone efekty. Sam Prezes PZKol Dariusz Banaszek stwierdził, że były to najwspanialsze Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym w historii. Jego ocena nie była odosobniona. Wielu działaczy sportowych, zawodników i kibiców podzielało tą opinię.

W sobotę, 13 stycznia, Burmistrz GiM Koziegłowy, Jacek Ślęczka i Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Dariusz Banaszek uroczyście zainaugurowali 81. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym witając licznie przybyłych kolarzy i sympatyków kolarstwa.

Wielkim sukcesem organizacyjnym była liczba startujących zawodników. Na trasie o tytuły mistrzowskie zmierzyło się ponad 450 kolarzy z całego kraju.

Na otwarcie zawodów przybyli zaproszeni goście: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Burmistrz MiG Siewierz Zdzisław Banaś,  Komendant Wojewódzkiej Policji Krzysztof Justyński, Komendant Powiatowej Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski. Uroczystość uświetnił występ  Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc. 

Podczas sobotnich zawodów rywalizacja odbywała się w kategoriach: Masters I, II, III, IV, V, Cyklosport, Masters kobiet, Cyklosport mężczyzn, Żak, Żakini, Młodzik i Młodziczka.

Trasa na której przyszło się zmagać kolarzom biegła przy Kompleksie Sportowym Orlik, ul. Zamkowej, Rycerskiej, Zielonej i Warszawskiej. Jej długość wynosiła 2950 m i jak podkreślali sami zawodnicy do łatwych nie należała.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie trasy zawodów byli działacze MGLKS ,,Błękitni”. Pod kierownictwem Dyrektora Technicznego 81. MP Mieczysława Chmurzewskiego została wykonana trasa, która spełniała wymogi europejskie.

Znaczący wkład w przygotowanie przeszkód terenowych i trasy wyścigu mieli pracownicy Zespołu Usług Komunalnych w Koziegłowach pod kierownictwem Dyrektora Zbigniewa Polaka oraz Kierownika Grzegorza Musialika.

Emocji rodzimym kibicom dostarczyły starty zawodników z MGLKS ,,Błękitni” Koziegłowy. Wychowankowie Andrzeja Chmurzewskiego, mimo młodego wieku, mają już na swoich kontach wiele sportowych sukcesów. Oczekiwania i nadzieje medalowe wobec nich były więc spore. Do walki o mistrzowski tytuł stanęli: w kategorii Junior Młodszy -  Jakub Musialik i Kamil Jadowski, w kategorii Juniorka Młodsza -  Ewa Miłek i Sandra Skrobarczyk, w kategorii Młodzik - Bartosz Oleksiak i Kacper Gocyła, w kategorii Żak - Oskar Maśka, Oskar Kulak i Oskar Nowak, w kategorii Żakini - Milena Tokarska.

Milenka, jedna z najmłodszych zawodniczek ,,Błękitnych” Koziegłowy po wyrównanej walce została najlepszą Żaczką 81. MP. Bartosz Oleksiak w kat. Młodzik po trudnym wyścigu uplasował się na 4 miejscu, jego kolega Kacper Gocyła uplasował się na 27 pozycji. Natomiast w kategorii Żak Oskar Maśka zajął 4 miejsce, Oskar Nowak - 10, a Oskar Kulak – 13.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów. Na miejscu obecni byli dziennikarze i fotoreporterzy:  TVP3, TVP Sport, „Jedynki” Polskiego Radia, Radia Fiat, Eurosport, Dziennika Zachodniego, Gazety Myszkowskiej, Polsatu Sport, Polskiej Agencji Prasowej. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka w udzielanych wywiadach podkreślał zaangażowanie samorządu w rozwój sportu i klubów sportowych.

Drugi dzień przyniósł nie mniejsze emocje niż pierwszy. O medale walczyli zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: Juniorka Młodsza., Junior Młodszy, Junior, Elita mężczyzn i Elita kobiet. Trasa tego dnia była zmrożona na kość i dawała się we znaki najtwardszym zawodnikom.

 Kibice ,,Błękitnych Koziegłowy” wyczekiwali startu swoich zawodników. Wielkie emocje wzbudziły zmagania Ewy Miłek i Jakuba Musialika.

Ewa pierwsza ruszyła ze startu. Niestety, po rozpoczęciu wyścigu młoda zawodniczka musiała zmagać się z defektem roweru. Po szybkim założeniu łańcucha ruszyła naprzód walcząc o zwycięstwo. Po wymagającej walce i problemach technicznych ostatecznie zajęła 3 miejsce w kat. Juniorka młodsza. Natomiast Sandra Skrobarczyk była 8.

Jakub Musialik startujący w kat. Junior młodszy również nie miał szczęścia. Decyzją sędziego został ustawiony w ostatniej linii. To jednak nie załamało ducha walki u Jakuba, który zaraz po starcie zaczął odrabiać straty. W ostatecznym rozrachunku, po dramatycznej walce na finiszu podopiecznemu Andrzeja Chmurzewskiego udał  się zdobyć brązowy medal MP. Natomiast na 46 miejscu uplasował się Kamil Jadowski.

W klasyfikacji wojewódzkiej pierwsze miejsce przypadło dla Województwa Śląskiego, na drugim znalazło się Lubelskie, na trzecim. Wielkopolskie.

Gratulacje zwycięzcom składali: Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakubczyk, Komendant Powiatowej Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski, przedstawiciel firmy ,,Polimer” Tadeusz Garncarz, Prezes PZKol Dariusz Banaszek, Właściciel firmy ,,Paula Trans” Tomasz Kałużyński.

Na scenie pojawili się zaproszeni goście a wraz z nimi trener LKS POM Strzelce Krajeńskich Józef Szymański, który otrzymał od Prezesa PZKol kolarską koszulkę będącą symbolem następnych Mistrzostw Polski.

Na zakończenie Mistrzostw przygotowano efektowny pokaz sztucznych ogni.    

– Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy być gospodarzami 81. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym. Organizacja tego pięknego, sportowego święta było dla nas wielkim wyzwaniem. Cieszy nas rekordowa frekwencja, która wyniosła ponad 450 kolarzy. Dziękuję działaczom społecznym, jednostkom samorządowym, pracownikom, sponsorom, ochotniczym strażom za pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Aktywnie wspieramy i będziemy wspierać rozwój sportu w naszej Gminie. Cieszą nas osiągnięcia sportowe naszych zawodników. Zapewniam, że w tym roku czeka nas wiele kulturalnych i sportowych wydarzeń, na które już dziś Państwa serdecznie zapraszam – powiedział Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka

 

Partnerzy: Zespół Usług Komunalnych, Miejsko Gminny - Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach.  

Sponsorzy: Mexller, Paula Trans, Renault Tendem, MPP Polska, BGS Sport, Trek, Clarex, Aureus, Sokpol, Polimer, Opony Ekspert, Hotel ,,Orle Gniazdo”, Śląski Związek Kolarski.               

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikam 81. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym.

I dzień MP

https://www.pzkol.pl/aktualnosci/475,przelajowe-mp-pierwsze-medale-rozdane.html

II dzień MP

Ihttps://www.pzkol.pl/aktualnosci/476,przelajowe-mp-turobos-i-konwa-najlepsi.html


 

23

STY

2018

1966

razy

czytano