Skróty klawiszowe:

Dzień Dziadka i Babci

Strona główna » Aktualności » Dzień Dziadka i Babci

wielkość tekstu: A | A | A

W Szkole Podstawowej w Gniazdowie odbyła się 22 stycznia uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcie i dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Zgromadzonych gości bardzo serdecznie przywitała dyrektor szkoły, mgr Teresa Pakuła – Sosnowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Justyna Paliga i wiceprzewodnicząca, Izabela Dotkuś. Następnie przedszkolaki pod czujnym okiem mgr Elżbiety Pietrusińskiej wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój. Uczniowie klas I i III przedstawili krótki program artystyczny pięknie deklamując wierszyki i śpiewając piosenki. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z kl. V i VI należący do szkolnego koła teatralnego „Gang Dzikich Wiewiórek” pod przewodnictwem mgr Anny Nocuń, którzy zaprezentowali przedstawienie „Królewna Śmieszka”.

Program artystyczny upewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie. Koordynatorem całej uroczystości była Anna Nocuń, wspomagającą osobą była Barbara Kidawka.

W drugiej części uroczystości najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym Babciom i Dziadkom złożył Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, następnie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani laurkami i prezencikami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów. Kolejną atrakcją, tym razem przygotowaną przez Samorząd Szkolny, była licytacja kapeluszy wykonanych przez wnuków. Cieszyła się dużym powodzeniem, a wszystkie kapelusze zostały sprzedane. Jeden z wielu przepięknych kapeluszy wylicytował Burmistrz.

Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Najlepiej wyrażą to słowa piosenki: Jak to dawniej było każdy z was pamięta Bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada O rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu Pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Babcie i Dziadkowie obdarzani są wtedy szczególnymi dowodami miłości.

Materiał przygotowany przez SP w Gniazdowie

 

 

czytano: 777 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2018-01-24 08:51:41

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody