Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z okazji dnia Święta Babci i Dziadka najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Cynkowie złożyli swoim najbliższym serdecznie życzenia oraz przygotowali widowisko artystyczne ,,Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa”

W sobotnie popołudnie 21 stycznia w strażnicy OSP w Cynkowie odbyło się Przedstawienie Jasełkowe pod hasłem ,,Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa”, które zostały przygotowane przez uczniów klas I i III.

Młodzi aktorzy wystąpili w barwnych i pięknych strojach przedstawiających znane postacie biblijne. Dziadkowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście dopisali. Sala była zapełniona do ostatniego miejsca. Wszyscy z niecierpliwością czekali na występ swoich pociech.

Trudy wędrówki Maryi i Józefa, brak miejsca w gospodzie, narodziny dzieciątka Jezus w małej, ubogiej stajence, przybycie trzech króli, pastuszków oraz gości z różnych krajów i kultur witających narodzonego Boga w ludzkiej postaci mocno wzruszyły dorosłych.  Dzieci przypomniały wszystkim  o tym, że Jezus przyszedł na świat po to by zbawić całą ludzkość.

Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Aktorom serdeczne podziękowania i słowa uznania  złożyli Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, V-ce Burmistrz GiM Piotr Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Sekretarz GiM Krzysztof Bąk, Dyrektor ZEAOS Pani Katarzyna Zychowicz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cynkowe Jacek Wyleciał oraz sołtys Cynkowa Pani Zofia Wielgus. 

24

STY

2018

1077

razy

czytano