Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z terenów Gminy i Miasta Koziegłowy po raz kolejny wzięli udział w Powiatowym Konkursir Kolęd od lat organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, która promuje wśród młodych ludzi tradycje śpiewanie kolęd i pastorałek.

W konkursie uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VII. Młodzi artyści zachwycili publiczność i jury. Piękne, ciekawe i odważne aranżacje znanych i lubianych kolęd zostaną na długo w pamięci słuchaczy.

Komisja konkursowa w składzie: Maria Magdalena Gurbała, Magdalena Ryziuk – Wilk i Paweł Krzyczmonik biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność wykonania linii melodyczno-rytmicznej, intonację i całokształt występu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników i trudnych naradach, wskazała następujących zwycięzców:

Kat. kl. I-III

o I m. Oliwia Będkowska z SP nr 1 w Myszkowie

o II m. Zuzanna Marchewka z Lgoty Górnej

o III m. Milena Czernecka z Poraja

o Wyróżnienia: Roksana Dyrka z Koziegłów, Kinga Kawecka z SP nr 3 w Myszkowie oraz Natasza Jurczyk z Poraja. Wyróżnienie specjalne zdobyła Róża Mroczko z SP nr1 w Myszkowie.

W kat. kl. IV-VI

o I m. Katarzyna Łabuś z Poraja oraz Natalia Kot z Niegowej

o II m. Wiktoria Cesarz z Winowna oraz Paulina Urbańczyk z Cynkowa

o III m. Igor Jerz z Cynkowa oraz Julia Habrzyk z Koziegłów

o wyróżnienia: Weronika Konieczniak z SP nr 2 w Myszkowie, Karolina Garleja z Lgoty Górnej, Nadia Morawiec z Niegowej, Zofia Wnuk z Choronia oraz Patryk Nowak z Koziegłówek.

Należy podkreślić, że uczniowie z Gminy Koziegłowy drugi rok z rzędu zdobyli najwięcej wyróżnień, aż 8 naszych artystów znalazło się w gronie laureatów. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulejmy.

 

 

30

STY

2018

942

razy

czytano

1692/4400

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.