Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Najmłodsi włączyli się do walki ze smogiem

W minionym tygodniu dzieci z koziegłowskiego przedszkola mogły zmierzyć się z jakże aktualnym w dzisiejszych czasach tematem związanym ze smogiem. Grupa Jeżyków wraz z wychowawczynią, Barbarą Sapotą przygotowała inscenizację, której tematem przewodnim był wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze życie i zdrowie. Jeżyki urządziły w przedszkolu swego rodzaju happeninig. Maszerując korytarzami, wykrzykiwały hasła zachęcające do dbania o czystość powietrza.

Realizując dalej tę tematykę, wszystkie grupy miały okazję przyjrzeć się prezentacjom multimedialnym, których celem przewodnim było w jeszcze bardziej obrazowy sposób uwrażliwić dzieci na dbanie o naszą planetę, przede wszystkim w tym najbliższym obrębie jakim jest miasto, wieś czy rodzinny dom. Podsumowaniem działań było stworzenie przez wszystkie grupy plakatów, mających na celu przedstawienie zarówno źródeł smogu jak i jego wpływu na nasze życie i zdrowie.

Dzieci zaprezentowały też krótką scenkę dotyczącą walki ze smogiem podczas 40. Sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy,  która odbyła się 22 lutego. Skandowali podczas niej m.in. „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Przekazali Burmistrzowi Jackowi Ślęczce oraz Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joannie Kołodziejczyk apel z postulatami: chcemy oddychać zdrowym powietrzem, chcemy odpoczywać wśród zieleni, chcemy jeść tylko zdrowe produkty, chcemy być zdrowymi i radosnymi. Burmistrz wraz z Przewodniczącą podziękowali dzieciom i nauczycielom z Przedszkola w Koziegłowach za zaangażowanie w dbanie o ekologię i  środowisko, podkreślając jednocześnie jak ważne jest zaszczepienie tej niesłychanie istotnej idei wśród najmłodszych. Wręczyli też dzieciom drobne upominki.

 

 

26

LUT

2018

1343

razy

czytano