Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Pińczycach po raz kolejny wyjechali na obóz narciarski do Murzasichla koło Zakopanego. To mała miejscowość podhalańska o charakterze letniskowo-wypoczynkowym położona w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Od  25 lutego do 1 marca uczestnicy wyjazdu doskonalili pod okiem instruktorów umiejętność jazdy na nartach. Ci zaś, którzy stawiali pierwsze kroki na stoku, poznawali techniczne aspekty narciarstwa zjazdowego, a więc jazdę i hamowanie pługiem, podchodzenie pod górę, bezpieczne upadanie

i wstawanie oraz jazdę na wyciągu. Po trzech dniach intensywnych ćwiczeń wszyscy samodzielnie zjechali ze stoku.

Oprócz jazdy na nartach, uczniowie podczas spacerów po okolicy podziwiali piękne, tatrzańskie widoki, uczestniczyli w zajęciach na basenie, wieczorze  góralskim połączonym z grillowaniem kiełbasek. W ostatnim dniu pobytu spacerowali po słynnych zakopiańskich Krupówkach, ryku zakopiańskim a także wjechali kolejką na Gubałówkę, z której pieszo zeszli do Zębu, najwyżej położonej parafii w Polsce, a jednocześnie rodzinnej miejscowości Kamila Stocha – polskiego skoczka narciarskiego.

Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i z nadzieją na kolejny wyjazd wrócili do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały: Joanna Sularz, Violetta Treścińska oraz Małgorzata Będkowska.

Materiał przygotowany w SP w Pińczycach

08

MAR

2018

894

razy

czytano