Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Każdy z nas w mroźny zimowy wieczór lubi położyć się pod ciepłym kocem z gorącym kakao w blasku świec i czytać ciekawą książkę lub słuchać opowieści. Takie właśnie atrakcje  mają miejsce w naszej szkole. Zdarzyło  się to 28 lutego. Wieczorem uczniowie przybyli do szkoły z obowiązkowym wyposażeniem w postaci ciepłych koców i miękkich poduch. Tego dnia zaproszenie do wspólnego czytania dzieciom i młodzieży przyjęli  goście: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy – Jacek Ślęczka, Wioletta Szymczyk – reprezentująca Referat  Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, przewodnicząca Rady Rodziców – Justyna Paliga, zastępca przewodniczącej  Izabela Dotkuś, oraz mamy: Edyta Zimny i Marlena Stryniak. Kiedy wszyscy ulokowali się w wygodnych miejscach, nastąpił długo wyczekiwany moment - a więc głośne czytanie przez gości ulubionych bajek.

      Pan Burmistrz przypomniał dzieciom legendę związaną z powstaniem miasta Koziegłowy, pozostali goście czytali mniej lub bardziej znane bajki m. in „Kopciuszek”, „ Trzy Świnki” „Lampa Alladyna”, „Kot w butach”, „Czerwony Kapturek”.

      Nasze spotkanie to promowanie czytelnictwa wśród naszych uczniów i ich rodziców. Ciągle należy przypominać Wszystkim jak ważne jest czytanie książek i jaką sprawia to  przyjemność. Cicero napisał, że  Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

      Dyrektor szkoły Teresa Pakuła-Sosnowska, organizator imprezy Magdalena Gross i opiekun Beata Gawenda oraz uczniowie składają gorące podziękowania wszystkim gościom za zaangażowanie, poświęcony czas i krzewienie idei czytelnictwa.

Materiał przygotowany został w SP w Gniazdowie

 

08

MAR

2018

858

razy

czytano

1757/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności