Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

20 i 21 marca  to „Dni Otwarte” w naszej szkole, w które zaangażowali się wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele. W przeddzień kalendarzowej wiosny, 20 marca 2018 r., kiedy to po zimowym śnie szukamy oznak wiosny i z utęsknieniem czekamy na nią. W naszej szkole uczniowie wzięli udział w  warsztatach z wióra osikowego i wykonywali przepiękne palmy wielkanocne.

Warsztaty powadziła Pani Izabela Churas,  która przypomniała tradycje sięgające XIX w. Z tego materiału wykonywano  kwiaty, kapelusze, palemki, dywany ścienne, koguciki, bombki na choinkę. Dzieci zapoznały się z technologią powstawania łyka ,,od drzewa do gotowego produktu”. Technologia polegała na ręcznym struganiu odpowiednimi heblami drewna osikowego na bardzo cienkie łyko (wióry). Z nich były wycinane, wyplatane i formowane poszczególne elementy, a później tworzone wyroby i różne kompozycje.

Osikowe warsztaty wpłynęły na rozwój, kreatywności i zdolności manualne każdego ich uczestnika. Były możliwością stworzenie jedynego i  niepowtarzalnego dzieła. W tym roku to palma wielkanocna,  którą każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą wraz z pozytywną energią jaką dał czas spędzony wśród kolegów, koleżanek, rodziców, nauczycieli i kolorowych wiór.

W związku z nadchodzącą wiosną świeży oddech pragnie stworzyć również zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy”, który wraz ze swoimi opiekunami przybył do naszej szkoły w swoich pięknych krakowskich strojach i zaprezentował się muzycznie i tanecznie przed naszymi uczniami i rodzicami zapraszając do nowej dziecięcej grupy tworzonej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach. Dzieci wraz z kolegami z zespołu mogły spróbować zatańczyć przy wspaniałym akompaniamencie akordeonu pod okiem choreografa grupy oraz wspólnie zaśpiewać pieśni ludowe.

Warsztaty zakończyły się późnym wieczorem w wyjątkowej, świątecznej już atmosferze i po raz kolejny uświadomiły nam, jak potrzebne są tego typu działania.

Dzień 21 marca to kolejny „Dzień Otwarty”,  gdzie uczniowie mogli zaprezentować się w wiosennej odsłonie. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował konkurs na najładniejszy strój wiosenny. Każdy z uczniów przygotował piękny strój z elementami wiosny w kolorach soczystej zieleni, pięknych kolorowych kwiatów wplecionych w wianki, kapelusze, peleryny, ubrania. Aby tradycji stało się zadość wszyscy wyszli na podwórko, aby rozprawić się ze srogą zimą. Wokół Marzanny - kukły ze słomy przedstawiającej okrutną zimę, zdobioną wstążkami i koralami zebrali się uczniowie i spalili słomianą pannę, aby przywołać ciepłą wiosnę. Mamy nadzieję, że teraz wiosna już w pełni do nas zwita i będzie cieszyć każdego ciepły dniem.

Materiał przygotowany został w SP w Gniazdowie

 

29

MAR

2018

753

razy

czytano

1480/4237

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj