Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wanda Półtawska gościem VII Konkursu Literackiego

W Szkole Podstawowej w Pińczycach odbyło się 18 maja uroczyste podsumowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Nie zadowalajcie się miernotą”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Bogdan Sadowski – reprezentujący  patrona konkursu – Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Zofia Jakubczyk  – prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, Jacek Ślęczka – Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Krzysztof Bąk – Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy. Podsumowanie odbyło się w dniu urodzin Jana  Pawła II, a więc nie mogło zabraknąć na nim gościa najważniejszego – pani dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej przyjaciółki Ojca Świętego.

To ona w prawie godzinnym wykładzie skierowanym do przybyłych gości, laureatów i ich opiekunów oraz do młodzieży Szkoły Podstawowej w Pińczycach mówiła o wartościach i ideach głoszonych i wcielanych w życie przez papieża Jana Pawła II. Mówiła  o powinnościach ludzi starszych i dojrzałych oraz o „młodych”, o których szczególnie troszczył się nasz Wielki Rodak. Zwracała uwagę na zagrożenia czyhające we współczesnym świecie na każdego, kto w swoim życiu oddalił się od wiary, dekalogu. Wskazywała na wartości, które powinny być najważniejsze dla młodych ludzi: szacunek dla siebie i innych. Wanda Półtawska podkreślała szczególnie mocno słowa Jana Pawła II, które słyszała niejednokrotnie z Jego ust, że człowiek nieustannie jest narażony na utratę swojego wnętrza, ale szczególnie w młodości. Apelowała, aby młodzi wybierali drogę do świętości, bo piękno życia właśnie na tym polega, że możemy wybierać…

Nagrody w tegorocznej edycji konkursu ufundowali: Gmina i Miasto Koziegłowy, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie.

Materiał przygotowany przez SP w Pińczycach

 

06

CZE

2018

912

razy

czytano

1741/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności