Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mini Olimpiada Warsztatów Terapii Zajęciowej

Działający w strukturach Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach od trzech lat organizuje  pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacka Ślęczki Mini Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.

Co roku na Orlik w Koziegłowach przybywają uczestnicy z zaprzyjaźnionych Warsztatów Terapii Zajęciowej z: Dankowic Drugich, Katowic, Łaz, Środowiskowych Domów Samopomocy z Myszkowa oraz zawodnicy indywidualni. Impreza rozpoczęła się od spotkania na koziegłowskim Rynku z Burmistrzem, który powitał jej uczestników i podkreślił bardzo istotną rolę, jaką odgrywają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Następnie wszyscy udali się w pochodzie ulicami Koziegłów na Orlika, gdzie rozegrane zostały konkurencje rekreacyjne. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami i upominkami, które sprawiły im wielką radość.

Podczas tegorocznej Mini Olimpiady działaniem towarzyszącym był Dzień Kariery Trampolina do sukcesu organizowany w ramach projektu Centrum Integracji Społecznej – Skrzydła Powiatu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Centrum Integracji Społecznej „Skrzydła Powiatu” z siedzibą w Myszkowie-Mrzygłodzie prowadzone jest przez Fundację „Przyjaciel z Sercem”. W ramach projektu odbywają się warsztaty:  remontowo-budowlany, „mmałej architektury”, gastronomiczny, tapicerski z elementami renowacji i rękodzieła. Będąca partnerem projektu Gmina i Miasto Koziegłowy zorganizowała Dzień  Kariery, który jest  znakomitą okazją do umożliwienia uczestnikom Centrum poznania lokalnego rynku pracy, podzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także szansą przybliżenia oferty zatrudnieniowej lub szkoleniowej osobom zainteresowanym podjęciem pracy, bądź edukacji w określonym zawodzie.

 

11

LIP

2018

851

razy

czytano

1777/4576