Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe place zabaw, boisko i siłownie zewnętrzne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Gminy Koziegłowy, a także Towarzystwo Przyjaciół Rzeniszowa podjęły znaczące kroki w kierunku stworzenia nowej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji.

Przy wsparciu samorządu Gminy i Miasta Koziegłowy przystąpiono do realizacji zadania, którego celem było zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności w zakresie kulturowy, społecznym i rekreacyjnym oraz zachowanie dziedzictwa lokalnego.

Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Gminy Koziegłowy przystąpiło do działania pn. ,,Budowa ogólnodostępnych placów zabaw w miejscowościach Krusin, Koziegłowy (dzielnica - Rosochacz), Gliniana Góra, Stara Huta, Nowa Kuźnica, ogólnodostępnego boiska rekreacyjnego w miejscowości Stara Huta, ogólnodostępnego siłowni zewnętrznej w miejscowości Markowice” w ramach działania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowania przez społeczność, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2010”, którego skutkiem są nowo otwarte place zabaw, siłownie i boisko sportowe. Dzięki nowym obiektom powstała bezpieczna przestrzeń do zabawy, która zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Za przyczyną Towarzystwa Przyjaciół Rzeniszowa w ramach działania ,,Budowa ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej w miejscowości Rzeniszów” powstała nowoczesna infrastruktura, która stanowi dopełnienia placu zabaw i umożliwia aktywne spędzanie wolnego czasu.

Tworzenie bezpiecznych przestrzeni do wypoczynku i rekreacji jest bardzo ważnym elementem rozwoju społeczności lokalnej. Takie miejsca prowadzą do pogłębiania więzi i relacji międzyludzkich, a także stanowią ważny punkt życia społecznego miejscowości.

Wszystkie obiekty zostały wykonane od postaw i są ogólnodostępne dla mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy.

Dofinansowanie pozyskane poprzez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenia ,,Partnerstwa Północnej

Jury" w Złotym Potoku, którego członkiem jest Gmina Koziegłowy.

 

19

LIP

2018

1024

razy

czytano

1644/4445

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.