Skróty klawiszowe:

Nowe place zabaw, boisko i siłownie zewnętrzne

Strona główna » Aktualności » Nowe place zabaw, boisko i siłownie zewnętrzne

wielkość tekstu: A | A | A

Rosochacz

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Gminy Koziegłowy, a także Towarzystwo Przyjaciół Rzeniszowa podjęły znaczące kroki w kierunku stworzenia nowej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji.

Przy wsparciu samorządu Gminy i Miasta Koziegłowy przystąpiono do realizacji zadania, którego celem było zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności w zakresie kulturowy, społecznym i rekreacyjnym oraz zachowanie dziedzictwa lokalnego.

Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Gminy Koziegłowy przystąpiło do działania pn. ,,Budowa ogólnodostępnych placów zabaw w miejscowościach Krusin, Koziegłowy (dzielnica - Rosochacz), Gliniana Góra, Stara Huta, Nowa Kuźnica, ogólnodostępnego boiska rekreacyjnego w miejscowości Stara Huta, ogólnodostępnego siłowni zewnętrznej w miejscowości Markowice” w ramach działania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowania przez społeczność, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2010”, którego skutkiem są nowo otwarte place zabaw, siłownie i boisko sportowe. Dzięki nowym obiektom powstała bezpieczna przestrzeń do zabawy, która zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Za przyczyną Towarzystwa Przyjaciół Rzeniszowa w ramach działania ,,Budowa ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej w miejscowości Rzeniszów” powstała nowoczesna infrastruktura, która stanowi dopełnienia placu zabaw i umożliwia aktywne spędzanie wolnego czasu.

Tworzenie bezpiecznych przestrzeni do wypoczynku i rekreacji jest bardzo ważnym elementem rozwoju społeczności lokalnej. Takie miejsca prowadzą do pogłębiania więzi i relacji międzyludzkich, a także stanowią ważny punkt życia społecznego miejscowości.

Wszystkie obiekty zostały wykonane od postaw i są ogólnodostępne dla mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy.

Dofinansowanie pozyskane poprzez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenia ,,Partnerstwa Północnej

Jury" w Złotym Potoku, którego członkiem jest Gmina Koziegłowy.

 

czytano: 680 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2018-07-19 08:06:32

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody