Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury jest realizatorem projektu pt. „W drodze do Wolnej Polski”, dofinansowanego w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. „W drodze do Wolnej Polski” to cykl działań edukacyjnych i integracyjnych angażujących społeczność - od najmłodszych do najstarszych mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy - we wspólne świętowanie. Mają one na celu upowszechnienie i kultywowanie wiedzy historycznej dotyczącej stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Najmłodsi i seniorzy zaproszeni zostali do odbywającego się w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach „Bajkowego pociągu do wolności”, na zajęcia łączące elementy spektaklu lalkowego i interaktywnych warsztatów teatralnych. Warsztaty z Agnieszką Raj-Kubat to dla uczestników projektu początek wspaniałej przygody teatralnej. Pani Agnieszka (aktorka, reżyser, scenarzysta) jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, studiów podyplomowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych oraz dyplomowanym aktorem dramatycznym przy Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Swój talent aktorski, reżyserski oraz nauczycielski z powodzeniem realizuje podczas zajęć teatralnych z dziećmi oraz dorosłymi, co potwierdzają uczestnicy naszych zajęć. Pora wakacyjna nie przeszkadza naszym uczestnikom. Towarzyszy im relaks i dobra zabawa, a do tego fachowa wiedza!
Z filcu można wykonać wiele wspaniałych ozdób, wystarczy trochę inwencji twórczej i dobry instruktor. Przekonali się już o tym uczestnicy projektu. Z warsztatami edukacyjnymi rękodzieła z filcu, koziegłowska biblioteka odwiedziła Sołeckie Centrum Kultury, gdzie dzieci i seniorzy wykonywali filcowe zakładki do książek z elementami symboli narodowych. Zajęcia, które pozwalają na zdobycie nie tylko umiejętności manualnych, ale również wiedzy historycznej, prowadzi instruktorka, polonistka Anna Bańdo, która od lat tworzy piękną galanterię z filcu.
Działania projektowe potrwają do 20 listopada. 18 sierpnia odbędzie się parada historyczna
z udziałem grup rekonstrukcji historycznych przedstawiających polskie formacje zbrojne na przestrzeni XX wieku oraz utworzony zostanie obóz wojskowy, edukacyjny.
W ramach projektu jesienią odbędzie się również Festiwal pieśni i piosenek niepodległościowych „Niepodległa pieśnią malowana”. Festiwal adresowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy. Przesłuchania konkursowe zaplanowane są na 24 października 2018 w MGOPK Koziegłowy i odbędą się w kilku kategoriach: szkoły podstawowe (klasy młodsze i starsze) oraz gimnazjalne, szkoły średnie, rodziny i dorośli, seniorzy i zespoły. Finałem projektu będzie trzydniowy cykl wydarzeń związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
9 listopada godz. 18.00 odbędzie się uroczysty koncert pt. „Bo To Polska Właśnie”. Wystąpią w nim artyści Polskiej Opery Kameralnej: Małgorzata Kulińska, Ewa Szpakowska, Andrzej Niemierowicz, Kazimierz Kowalski (śpiew i prowadzenie).
Repertuar koncertu to m.in. polskie pieśni i piosenki: „Przybyli ułani pod okienko” „Wojenko, wojenko”, „My Pierwsza Brygada”, arie z dzieł muzyki poważnej - „Straszny dwór”, „Halka” i inne utwory związane z historią Polski.
10 listopada odbędą się wykłady (prelekcje) historyczne, którym towarzyszyć będą wystawy fotograficzne i malarskie przygotowane w MGOPK Koziegłowy. 11 listopada odbędzie się koncert laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenek Niepodległościowych oraz premiera przedstawienia „Bajkowy pociąg do wolności” w wykonaniu uczestników projektu.

09

SIE

2018

1011

razy

czytano

1767/4576

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.