Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Klub Sportowy Warriors realizuje w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy zadanie „W Zdrowym ciele zdrowy duch”. Polega ono na przeprowadzeniu cyklu aktywnych warsztatów edukacyjnych dla dwóch pokoleń – seniorów
i młodzieży – w zakresie historii sportu i kultury fizycznej, w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz praktycznych warsztatów, jak obronić siebie, osobę potrzebującą
i swój dom w sytuacji zagrożenia. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zaplanowany jest na 7 miesięcy i ma na celu podniesienie aktywizacji sportowej i integracji pokoleniowej poprzez edukację obywatelską dla 45 mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy.
– Liczba osób, które zgłosiły się do udziału w projekcie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że mamy w ogromny potencjał zarówno w seniorach jaki i w młodzieży. Na zajęciach sportowych i samoobrony, gdzie uczestnicy przyswajają techniki obrony i umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia, okazuje się że sport to nie tylko zawody i rywalizacja, ale również szansa na naukę i zabawę w towarzystwie osób w każdym wieku, możliwość pomocy innym oraz przestrzeń do dyskusji na temat rozwijania oferty aktywności fizycznej mieszkańców i mieszkanek okolicy – mówi koordynator projektu Bożena Kolasa. – Za nami już wykłady dotyczące historii naszej lokalnej drogi do wolności, które przeprowadził lokalny znawca historii oraz szkolenie związane z zagrożeniem ze strony czadu i gazu, zapobieganie i pierwsza pomoc. Coraz częściej słyszymy o tragicznych skutkach zatrucia czadem, wybuchach gazu, zwłaszcza wśród osób starszych i samotnych. Jak zapobiegać takim sytuacjom, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu? Dlaczego warto zainwestować w dobry czujnik wykrywający tlenek węgla w powietrzu – dowiedzieliśmy się podczas warsztatów ze specjalistą z Państwowej Straży Pożarnej i ratownictwa medycznego.
Z historią kultury fizycznej, na podstawie pierwszej organizacji gimnastycznej Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, a działającej również w powiecie myszkowskim, zapozna uczestników już we wrześniu przedstawiciel najwyższych władz „Sokoła” w Polsce i zaproszeni członkowie z myszkowskiego „Sokoła”. Towarzyszyć temu będzie wystawa fotograficzna. Również na wrzesień zaplanowana jest duża impreza sportowa dla społeczności lokalnej czyli Maraton sportowy, do organizacji którego zaprosiliśmy myszkowskiego "Sokoła". Podczas tego sportowego happeningu wybitni sportowcy z dziedziny sztuk walk i fitness zaprezentują swoje umiejętności z czynnym udziałem uczestników zadania i społeczności. W październiku odbędzie się wycieczka edukacyjna do Warszawy.
– Podczas wycieczki zwiedzimy miejsca ważne dla Polaków, które wybrali sami uczestnicy. Finałem zadania będzie wieczornica poświęcona Odzyskaniu Niepodległości przygotowana przez słuchaczy KUTW i Bibliotekę Publiczną w MGOPK w Koziegłowach. Wspólne czytanie poezji i wysłuchanie pieśni i piosnek patriotycznych starszym przywołają wspomnienia, a dla młodych będą żywą lekcją historii – dodaje Bożena Kolasa. – Wspólne działania młodych ludzi z KS Warriors z seniorami z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to połączenia doświadczenia życiowego i wiedzy z młodością i wydajnością młodych. Nawiązanie w zadaniu do Ruchu sokolskiego, który działał nie tylko na rzecz rozwijania tężyzny i sprawności zdrowotnej, ale także kształtowania szeregu cech obywatelskich, takich jak poczucie obowiązku, dyscypliny itd., jest dowodem, że nie można ograniczać się tylko do przekazywania wiedzy. Edukacja obywatelska to również aktywne działania i współpraca.
Działania można śledzić na stronie http://dk-kozieglowy.pl/?page_id=4784 oraz na Facebooku Klub Sportowy Warriors Koziegłowy i Koziegłowski UTW.

13

SIE

2018

1011

razy

czytano

1719/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.