Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Minister Jerzy Kwieciński odwiedził Koziegłowy

19 sierpnia 2018 r. do Koziegłów przyjechał Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński. W jego obecności doszło do podpisania umowy pomiędzy Burmistrzem Gminy i Miasta Koziegłowy Jackiem Ślęczką, a przedstawicielem firmy Hucz z Boronowa, która wygrała przetarg na przebudowę drogi Markowice-Krusin-Cynków.

Przebudowa zniszczonej drogi może dojść do skutku dzięki dofinansowaniu z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Koszt przebudowy drogi Markowice-Krusin-Cynków wyniósł po przetargu 2 298 709 zł, a dofinansowanie to aż 80 procent kosztów kwalifikowanych. Droga ma zostać przebudowana do końca listopada 2018 r.

– W tym roku rząd z udziałem Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przeznaczył na drogi lokalne 1 miliard 600 tysięcy złotych. 18 sierpnia rząd przyjął projekt ustawy, który uruchomi największy program wsparcia dla dróg lokalnych. Program będzie działał do 2028 roku i będzie miał budżet 36 miliardów złotych. Jesteśmy przygotowani w przyszłym roku na wydanie na drogi lokalne 6 miliardów złotych. Program jest odpowiedzią na potrzeby samorządów i potrzeby publiczne – powiedział podczas wizyty w Koziegłowach Minister Jerzy Kwieciński.

– Zdegradowana droga będzie mogła zostać odbudowana od podstaw. Gminy składające wnioski mogły uzyskać dofinansowanie od 60 do 80 procent. Gmina Koziegłowy uzyskała najwyższe możliwe dofinansowanie – stwierdził II Wicewojewoda Śląski Piotr Kołodziejczyk.

– Bardzo dziękuję za wsparcie. Cieszę się, że rząd zauważył problem dróg lokalnych, bo o rozwoju gminy decyduje dobry układ komunikacyjny – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

W spotkaniu w Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy uczestniczył również Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka.

– Zależy mi na tym, by infrastruktura się rozwijała. Korzystają na tym lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy – powiedział Mariusz Trepka.

 

20

WRZ

2018

839

razy

czytano

1209/4036

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.