Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Łącznik szkoły z przedszkolem w Pińczycach gotowy

Podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Pińczycach oddany został do użytku łącznik komunikacyjny szkoły z budynkiem przedszkola, który poddano modernizacji w ramach projektu „Rozwój infrastruktury przedszkolnej w Pińczycach”. Projekt ten był realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, którego beneficjentem była Gmina i Miasto Koziegłowy.

– Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyni się z całą pewnością do poprawy jakości pracy szkoły, a to przełoży się z kolei na sukcesy edukacyjne uczniów Szkoły Podstawowej w Pińczycach – mówi Joanna Sularz, dyrektor szkoły.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka i ks. Tadeusz Mikołajczyk – proboszcz parafii w Pińczycach oraz nauczyciele i rodzice uczniów szkoły.

Akademia przygotowana przez uczniów klasy IIIG i ich opiekunów zatytułowana "Był taki wrzesień" nawiązywała do 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 1 września 1939 r. dźwięk pierwszego szkolnego dzwonka zagłuszyły syreny alarmowe. Tego dnia klasy nie doczekały się uczniów. Tego dnia na polskie miasta i wsie, na polskie szkoły i przedszkola spadły bomby. Rozpoczęła się II wojna światowa.

– Wspominamy tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za Ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą. To dzięki nim możemy dzisiaj cieszyć się wolnością – mówi Joanna Sularz.

W trakcie akademii w poczet wspólnoty szkolnej zostali przyjęci i serdecznie powitani przez starszych uczniów i nauczycieli pierwszoklasiści. Uroczystego pasowania dokonała Joanna Sularz - dyrektor szkoły wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Koziegłowy Jackiem Ślęczką.

 

19

WRZ

2018

963

razy

czytano

1666/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności