Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa w Gniazdowie już po raz VIII wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, w której biorą udział szkoły z całego świata. W tym roku szkoła z Gniazdowa znalazła się w gronie 4597 uczestniczących w akcji szkół z 36 krajów. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała uczennica SP w Gniazdowie, Julia Nawara – za systematyczny udział w projekcie. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.
Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Nie jest to wcale prosta sprawa stanąć przed tak poważną Komisją czy Patrolem! Przekonali się o tym pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, którzy jak co roku stanęli na wysokości zadania i celująco zdali egzamin.  Wszyscy egzaminowani pracownicy uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem tegorocznej akcji była mgr Magdalena Gross, a wspierała ją dyrektor szkoły mgr Teresa Pakuła-Sosnowska.

Materiał został przygotowany w SP w Gniazdowie

04

PAŹ

2018

855

razy

czytano

1698/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności