Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gmina i Miasto Koziegłowy Informuje, że w związku  z uciążliwością odorową występującą w okolicach miejscowości Wojsławice, Rzeniszów i Koziegłowy, w tym zanieczyszczeń cieku wodnego oznaczonego numerem geodezyjnym 7995/4 obręb Koziegłowy, niezwłocznie po otrzymaniu informacji  powiadomiła Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach Delegatura w Częstochowie o zaistniałej sytuacji z prośbą o podjęcie stosownych działań kontrolnych zgodnie z kompetencjami.

W związku z zaistniałą sytuacją 18 października 2018 r. w godzinach późno popołudniowych przeprowadzono akcję rozpoznawczą przy udziale: Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach Delegatura w Częstochowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie, Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, Jednostek OSP z Gminy Koziegłowy, Policji, przedstawiciela Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy.  

W ramach interwencji Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach Delegatura w Częstochowie pobrał próbki do analizy i badań. Natomiast Grupa Ratownictwa Chemicznego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie przeprowadziła wstępną analizę próbki wody pobranej z rzeki Boży Stok.

Wstępna analiza wykazała, że woda płynąca w rzece nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Gmina i Miasto Koziegłowy bada wszystkie przypadki naruszenia i dewastacji środowiska naturalnego zgłaszane przez mieszkańców i podejmuje stosowne kroki zgodnie z przysługującymi jej kompetencjami. Tego typu przypadki są na bieżąco zgłaszane odpowiednim służbom.  

 

19

PAŹ

2018

989

razy

czytano

1453/4300

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj