Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to najważniejsze i najbardziej doniosłe wydarzenie roku 2018 w naszym kraju i dla każdego Polaka w kraju i poza jego granicami. Dlatego też w Szkole Podstawowej w Pińczycach od dawna przygotowywaliśmy się, aby w sposób piękny, godny i wzruszający przeżyć to wydarzenie.

9 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem Pani D. Jastrzębskiej wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wciągnęli na maszt flagę biało-czerwoną i o godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy.

11 listopada społeczność szkolna wzięła udział w gminnych uroczystościach pod hasłem „Krokiem poloneza wchodzimy w drugie stulecie Niepodległości Polski”

13 listopada w Szkole Podstawowej w Pińczycach uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali  montażu słowno-muzycznego pod hasłem „DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Treścią recytowanych utworów i śpiewanych piosenek była wiara i nadzieja w odzyskanie niepodległości przez Polaków w latach zaborów, zaangażowanie w szereg (niestety przegranych) powstań, duma z rodzącej się Polski i miłość pokoleń, które o nią i dla niej walczyły. Akademia rozpoczęła się prezentacją pokazującą drogę Polaków do niepodległości, a następnie społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy Uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję przeżyć chwile zadumy, refleksji. Raz jeszcze posłuchać o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość RZECZYPOSPOLITEJ, ODDAĆ IM HOŁD.

Wzruszały słowa wierszy recytowanych przez uczniów naszej szkoły, wprawiały w dobry nastrój piosenki śpiewane przy tej okazji, a ilustrujące nastrój Polaków walczących o utrzymanie polskości i odzyskanie niepodległości. Wszystko zakończyła wspólnie odśpiewana pieśń ze słowami Marii Konopnickiej „Rota”.

Nad całością akademii czuwały: Pani J. Balińska, A. Łuszczyk-Matyja, zaś dekorację pomogły przygotować Pani B. Korusiewicz i D. Jastrzębska. Pięknym podsumowaniem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę będzie niedzielny koncert orkiestry dętej, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Pińczycach.

 

Materiał został przygotowany w Szkole Podstawowej w Pińczycach.

 

15

LIS

2018

683

razy

czytano

1663/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności