Skróty klawiszowe:

100--lecie w szkole Pińczycach

Strona główna » Aktualności » 100--lecie w szkole Pińczycach

wielkość tekstu: A | A | A

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to najważniejsze i najbardziej doniosłe wydarzenie roku 2018 w naszym kraju i dla każdego Polaka w kraju i poza jego granicami. Dlatego też w Szkole Podstawowej w Pińczycach od dawna przygotowywaliśmy się, aby w sposób piękny, godny i wzruszający przeżyć to wydarzenie.

9 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem Pani D. Jastrzębskiej wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wciągnęli na maszt flagę biało-czerwoną i o godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy.

11 listopada społeczność szkolna wzięła udział w gminnych uroczystościach pod hasłem „Krokiem poloneza wchodzimy w drugie stulecie Niepodległości Polski”

13 listopada w Szkole Podstawowej w Pińczycach uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali  montażu słowno-muzycznego pod hasłem „DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Treścią recytowanych utworów i śpiewanych piosenek była wiara i nadzieja w odzyskanie niepodległości przez Polaków w latach zaborów, zaangażowanie w szereg (niestety przegranych) powstań, duma z rodzącej się Polski i miłość pokoleń, które o nią i dla niej walczyły. Akademia rozpoczęła się prezentacją pokazującą drogę Polaków do niepodległości, a następnie społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy Uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję przeżyć chwile zadumy, refleksji. Raz jeszcze posłuchać o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość RZECZYPOSPOLITEJ, ODDAĆ IM HOŁD.

Wzruszały słowa wierszy recytowanych przez uczniów naszej szkoły, wprawiały w dobry nastrój piosenki śpiewane przy tej okazji, a ilustrujące nastrój Polaków walczących o utrzymanie polskości i odzyskanie niepodległości. Wszystko zakończyła wspólnie odśpiewana pieśń ze słowami Marii Konopnickiej „Rota”.

Nad całością akademii czuwały: Pani J. Balińska, A. Łuszczyk-Matyja, zaś dekorację pomogły przygotować Pani B. Korusiewicz i D. Jastrzębska. Pięknym podsumowaniem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę będzie niedzielny koncert orkiestry dętej, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Pińczycach.

 

Materiał został przygotowany w Szkole Podstawowej w Pińczycach.

 

czytano: 355 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2018-11-15 08:31:06

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody