Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stulecie Niepodległości w ZS w Koziegłowach

Wymodlona i wyzwolona Niepodległość przez naszych przodków daje nam współczesnym niebywałą satysfakcję. Miłość ku Niepodległej Ojczyźnie w setną rocznicę jej odzyskania uczniowie Zespołu Szkół w Koziegłowach upamiętnili, uczestnicząc w licznych przedsięwzięciach.

Od września uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się na Jasnej Górze 4 listopada, dokonali wpisu do księgi pamiątkowej
z okazji 100. Niepodległej oraz udekorowali czapki „maciejówki”.

Od września uczniowie przygotowywali prace plastyczne do konkursu o polskich symbolach narodowych oraz  prezentacje multimedialne pod tytułem „Piękna Polska nasza cała”.

W ostatnim tygodniu poprzedzającym rocznicę odzyskania niepodległości na terenie szkoły odbyły się liczne imprezy.

Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów szkoły konkurs pod tytułem: „Sprawni jak legioniści Piłsudskiego”.

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt pod hasłem „Koziegłowy - Szczypiorno 2018”. Patronami turnieju byli Europoseł Pani Jadwiga Wiśniewska oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

8 listopada zaprosiliśmy rodziców do wspólnego ucztowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowując dla nich akademię z pieśniami legionowymi oraz wierszami
o miłości do wymarzonej niepodległej Ojczyzny.

W Świętowanie Niepodległej zaangażowali się również rodzice, którzy dla uczniów przygotowali pyszne ciasta przystrojone barwami narodowymi.

9 listopada uczniowie uczestniczyli  w uroczystej akademii, w czasie której o godzinie 11:11 odśpiewany został Polski Hymn Państwowy.

W ramach obchodów 100.  rocznicy Niepodległości na terenie szkoły została zorganizowana sala pamiątek historycznych pochodzących z okresu Dwudziestolecia Międzywojennego, cieszyła się ona dużym zainteresowaniem uczniów, jak również rodziców, którzy chętnie ją oglądali.

To wielki zaszczyt, że mogliśmy przeżywać w tym czasie 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jesteśmy dumni z naszej Ojczyzny, a na dalsze dni pragniemy zachować przesłanie: „Idź z duchem czasu i nie zapominaj o przeszłości”.

Materiał został przygotowany w ZS w Koziegłowach.

 

 

 

26

LIS

2018

1043

razy

czytano

1430/4304

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.