Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Paulina otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

11 grudnia 2018r.  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  Wśród 53 niezwykle uzdolnionych uczniów z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie znalazła się również uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Koziegłowach, Paulina Rychlik. Paulina  uzyskała bardzo wysoką średnią ocen.

Uczennica  liceum z dumą przyjęła przyznane stypendium przez Prezesa Rady Ministrów z rąk Śląskiego Kuratorium Oświaty – Urszuli Bauer oraz wicewojewody śląskiego – Jana Chrząszcza. W tej niecodziennej uroczystości wzięła udział również Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie – Alicja Janowska.

W uroczystości wręczania nagród naszej stypendystce towarzyszyła Karolina Turoń-Miklas – dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach oraz Jacek Ślęczka – Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest co roku uczniowi szkoły średniej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskał najwyższą w szkole średnią ocen bądź wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Zaproszeni goście serdecznie gratulowali wyróżnionym uczniom, życzyli dalszych sukcesów, wspaniałych osiągnięć i by nigdy nie rezygnowali z poznawania samego siebie, doskonalenia się poprzez odkrywanie prawdy i piękna otaczającej ich rzeczywistości, a także by wytrwale poznawali okruchy wiedzy i poszerzali jej horyzonty.

Niewątpliwie przyznane stypendium uczennicy – Paulinie Rychlik – jest dla niej dużym wyróżnieniem za trud pracy na rzecz własnego rozwoju oraz stanowi chlubę Liceum Ogólnokształcącego im. Marii  Skłodowskiej-Curie Gminy i Miasta Koziegłowy.

Materiał przygotowany został przez Joannę Konopkę, nauczycielkę w Szkole Podstawowej w Koziegłowach.

 

 

 

 

 

 

13

GRU

2018

1016

razy

czytano

1601/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności