Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

WOŚP w Gminie Koziegłowy uzbierała ponad 18 tysięcy

Wzorem lat ubiegłych, już po raz 27 w Polsce, a po raz 18. w Koziegłowach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez te wszystkie lata zawsze byliście Państwo niesamowicie otwarci na tę cenną inicjatywę. Każdy finał Orkiestry był dla mnie niesamowitym przeżyciem i sądzę, że dla Państwa również każdy z finałów pozostawił w pamięci niezatarte wspomnienia. Tym razem graliśmy „Dla dzieci małych i bez focha”, aby zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

By Orkiestra mogła zagrać kolejny raz i u nas, niemal cała nasza mała społeczność przygotowywała się do tego wydarzenia z wielkim zapałem. Jak widać po Państwa obecności, sile zaangażowania i okazanego wsparcia, Finał WOŚP cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Wielkie zaangażowanie wolontariuszy oraz otwarte serca członków lokalnej społeczności sprawiają, że całe rodziny tłumnie biorą w niej udział. Dlatego już teraz chciałbym bardzo gorąco podziękować Wam wszystkim i każdemu z osobna!!! To dzięki Waszej sile wsparcia, zaangażowaniu, otwartości, serdeczności, wielkim sercom, wrażliwości na cierpienie najmniejszych udało nam się zagrać z Orkiestrą tu, w Koziegłowach już po raz 18! Nie przeszkodziły nam piętrzące się z dnia na dzień trudności, które zamiast nas paraliżować, skłaniały do jeszcze bardziej wytężonej pracy i zwiększały determinację do działania.

Szczególne słowa uznania i wdzięczności chciałbym skierować dla wolontariuszy, sztabowców: Weroniki Kaim – Fres, Artura Bajana, Moniki Jelonek, Iwony Kumor, Magdaleny Gross, Moniki Kumor, Izabeli Ptasik, Dominiki Ptasik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach Sylwii Miklas. Wolontariusze – jesteście niesamowici! Nie był wam straszny ani śnieg, ani mróz, ani wiatr! Wielkie dzięki!!!  Bez bezinteresownego wsparcia  z Waszej strony nie bylibyśmy w stanie zagrać 27. Finału z taką siłą i przytupem. Chciałbym podziękować za okazaną pomoc, każde budujące, dobre słowo, gorące serca, pomocne dłonie i siłę wsparcia! Dziękuję serdecznie:

Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Jackowi Ślęczce, Wicestaroście Myszkowskiemu Mariuszowi Morawcowi, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Renacie Garleji, Dyrektorowi ZUK-u w Koziegłowach Zbigniewowi Polakowi, Radnemu Powiatu Myszkowskiego Mateuszowi Kolasie, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich: KGW Koziegłowy, KGW Koziegłówki, KGW Mzyki, KGW Markowice, KGW Lgota Górna, Lgota Mokrzesz, KGW Wojsławice oraz naszym sponsorom, firmom: ADAL, PAULA–TRANS, JURAJSKA, PIZZERII TOSCANIA, PIZZERII CAPRI, CHICO MEXICANA, klubowi fitness MEDI GYM Koziegłowy i Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie.

Dziękuję także wszystkim służbom stojącym na straży i dbającym o nasze bezpieczeństwo podczas finału - Policji i OSP Koziegłowy. Dzięki Waszej BEZINTERESOWNEJ pomocy mogliśmy nie tylko bawić się bezpiecznie, ale również nauczyć, jak uratować komuś życie! Pamiętajcie, że bez Was nie ma mowy o sprawnym przebiegu żadnej akcji!!

Podczas licytacji w MGOPK uzyskano kwotę ponad 2000 zł. Na licytacji pojawiła się m.in. możliwość zostania na jeden dzień zastępcą Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Najwyższą kwotę zaoferował sam Burmistrz Jacek Ślęczka. Zwycięzca zadecydował, że jego zastępcą zostanie najmłodszy wolontariusz WOŚP.

W Gminie Koziegłowy zebrano w sumie 18 633, 46 zł. Najwięcej, aż 2465,26 zł uzbierał do puszki najmłodszy wolontariusz -Kacper Skubis.

Szef Sztabu, Mateusz Frączek

Podczas 27. Finału na scenie MGOPK Koziegłowy odbył się Koncert Noworoczny, w którym wystąpili: Ognisko Muzyczne, Studio Piosenki, Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Gminny Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy, Formacja Tańca Estradowego Pokusa, Gminna Orkiestra Dęta Koziegłowy oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Pińczyce.

 

15

STY

2019

1467

razy

czytano