Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

11 stycznia 2019 roku uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Koziegłowach wraz z nauczycielką biologii, panią Urszulą Grabiszewską gościli na Wydziale Bio­lo­gii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, gdzie odbyła się VIII edycja ogólnopolskiego wydarzenia – Noc Bio­lo­gów 2019 – pod hasłem „Żywa energia”. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ otwierała edukacyjny weekend w Katowicach, połączony ze Śląskim Festiwalem Nauki.

Noc Bio­lo­gów jest nie­pow­ta­rzal­ną oka­zją do za­po­zna­nia się z pra­co­wni­ka­mi Wy­dzia­łu Biologii i Ochrony Środowiska, la­bo­ra­tor­ia­mi i ich wy­po­sa­że­niem, a tak­że z te­ma­ty­ką pro­wa­dzo­nych na Wy­dzia­le ba­dań naukowych. Jak każdego roku program pełen był interesujących zajęć, niestety obowiązywały limity: można było wziąć udział tylko w trzech, spośród wielu ciekawych, po wcześniejszej rezerwacji.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach „ Jak to robią zwierzęta, czyli embriologia zwierząt w pigułce”, podczas których obejrzeli na preparatach histologicznych i nie tylko, różne etapy rozwoju zwierząt. W trakcie zajęć udzielali prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania i zdobywali różnorodne nagrody.

Podczas warsztatów „Nie taki pająk straszny” poznali fascynujący świat pająków, ich zachowania, budowę i fizjologię, obejrzeli je w naturze i pod mikroskopem.

Natomiast na  pokazie sekcji prawdziwego serca, łudząco przypominającego serce ludzkie pt. „Otwieram serce przed Tobą” mogli dotknąć tętnic, zastawek, przedsionków i komór serca – bo biologię poznaje się nie tylko wzrokiem!

Noc Biologów zakończyła się w późnych godzinach nocnych, gdy zadowoleni z wyjazdu uczniowie wrócili do domów obiecując sobie, że taki wyjazd powtórzą za rok!

 

16

STY

2019

801

razy

czytano

1611/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności