Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 27.11. 2018 r. – 10.01.2019 r. w Zespole Szkół w Koziegłowach odbył się cykl spotkań z policjantami z myszkowskiej Komendy Powiatowej Policji z młodzieżą Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego w Koziegłowach. Tematem przewodnim zorganizowanych przez policjantów warsztatów była cyberprzemoc. W trakcie zajęć przedstawiciele Policji omówili formy i przejawy negatywnego zjawiska, jakim jest cyberprzemoc w SMS-ach, e-mailach o treści obraźliwej, straszenia bądź poniżania w Internecie. Młodzi słuchacze z uwagą poznali również formę przestępstwa, jaką jest wykonywanie zdjęć telefonami komórkowymi, rejestrowanie filmów i udostępnianie ich w „sieci” bez zgody osoby nagrywanej.

Kolejnym ważnym tematem, jaki podjęli się mundurowi na spotkaniach w szkole, to bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Przede wszystkim uczniowie dowiedzieli się, kim jest osoba nieletnia w świetle przepisów, od kiedy rozpoczyna się odpowiedzialność prawna nieletnich, jakie są procedury postępowania z nieletnimi.Ważnym punktem dyskusji funkcjonariuszy było omówienie zjawiska demoralizacji. Stróże prawa nie zapomnieli również przedstawić katalogu najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych, np. na terenie szkoły. W dalszej części spotkania policjanci omówili konsekwencje prawne i zdrowotne związane z używaniem przez młodzież alkoholu, dopalaczy, tytoniu i narkotyków.

Należy też podkreślić, iż funkcjonariusze myszkowskiej Policji omówili konsekwencje konkretnych zachowań mających miejsce na terenie placówki szkolnej. Zwrócili uwagę na odnoszenie się uczniów do nauczycieli jako do funkcjonariuszy państwowych, poinformowali  o odpowiedzialności karnej za niszczenie mienia szkolnego. Policjanci spotkali się również z młodzieżą  licealną, która w bieżącym roku szkolnym przystąpi do egzaminu dojrzałości. Celem tego spotkania było zachęcenie abiturientów do wstąpienia do Policji. Młodzież  zapoznała się z procedurą rekrutacyjną, a także wysłuchała policjantów z wydziału prewencji, którzy opowiadali o swojej służbie i możliwościach rozwoju zawodowego. Licealiści dowiedzieli się o trudach pełnionej przez nich służby. Mundurowi zaakcentowali, że decydując się na wstąpienie w szeregi Policji, ważna jest chęć niesienia pomocy, empatii, ale również odporność psychiczna, rzetelność i sumienność.

Młodzi słuchacze Zespołu Szkół w Koziegłowach byli zainteresowani tematyką spotkańz funkcjonariuszami, zadawali mnóstwo pytań i żywo dyskutowali o podjętych przez przedstawicieli mundurowych, konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań. Przeprowadzone pogadanki były doskonałą okazją, aby uświadomić młodzieży, jak nie wpaść w konflikt z prawem.

Materiał przygotowała Joanna Konopka

 

21

STY

2019

792

razy

czytano

1610/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.