Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Gniazdowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie dyrektor szkoły mgr Teresa Pakuła - Sosnowska serdecznie przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła życzenie wszystkim przybyłym babciom i dziadkom. Następnie życzenia i słowa podziękowania złożyły mamy z Rady Rodziców. W pięknie udekorowanej sali jako pierwsi wystąpili przedszkolaki pod opieką pani mgr Elżbiety Pietrusińskiej. Kolejny występ dali uczniowie klas I - VII pod czujnym okiem mgr Anny Nocuń, przy wsparciu ze strony pani mgr Magdaleny Gross oraz mgr Barbary Kidawki przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pouczające przedstawienie pt. „Kopciuszek" w wykonaniu uczniów ze szkolnego teatrzyku „Gang Dzikich Wiewiórek".
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a nasi goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie uczniowie obdarowali swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
Na koniec uroczystości Samorząd Szkolny zaprosił gości do wspólnej zabawy - Quiz dla Babć i Dziadków. Konkurs polegał na udzielaniu poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania przez opiekuna samorządu panią mgr Urszulę Zwolską. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz upominki od organizatorów zabawy.
Atmosfera całej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Również rodzice zaangażowali się w to przedsięwzięcie, przygotowując ciasta, kawę i herbatę, pomagając w przygotowaniach oraz w trakcie uroczystości za co należą im się szczególne podziękowania.
Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Materiał przygotowany został w SP w Gniazdowie

28

STY

2019

694

razy

czytano

1310/4237

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.