Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koncert kolęd i pastorałek w Sanktuarium w Mzykach

W Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a w Mzykach odbył się 27 stycznia koncert kolęd i pastorałek „Kolędowo” w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Wokalistce akompaniował na instrumentach klawiszowych Michał Jurkiewicz. Artystka zaśpiewała znane i mniej znane kolędy oraz pastorałki, które w niepowtarzalnej atmosferze sanktuarium nabrały wyjątkowego uroku i brzmienia. Licznie przybyła publiczność nagrodziła wykonawczynię gromkimi brawami.

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka podziękował za wspaniały koncert, wręczając wokalistce przepiękny bukiet kwiatów z osikowego łyka wykonanego w Koziegłowach. Sołtys wsi Mzyki Bożenka Konopka przekazała z kolei Magdzie Steczkowskiej pięknego anioła, także wykonanego z łyka. Do podziękowań przyłączył się gospodarz koncertu, ks. Tadeusz Nowak - kustosz Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a. Burmistrz zaprosił wszystkich przybyłych na poczęstunek do miejscowej świetlicy, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mzykach. Chętnych nie brakowało. Można było skosztować m.in. słynnych już ziemniaków w mundurkach św. Jana Marii Vianney`a i innych smakołyków, które gospodynie z Mzyk potrafią przyrządzić jak nikt inny.

W koncercie uczestniczyli na zaproszenie Burmistrza m.in. Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Piotr Bańka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Radni Gminy i Miasta Koziegłowy, Sołtysi oraz lokalna społeczność.

28

STY

2019

910

razy

czytano

1518/4446

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.