Skróty klawiszowe:

Biesiada w Cynkowie

Strona główna » Aktualności » Biesiada w Cynkowie

wielkość tekstu: A | A | A

W sobotę 26 stycznia sala remizy OSP w Cynkowie wypełniła się po brzegi babciami, dziadkami, rodzicami, dziećmi oraz zaproszonymi gośćmi, którzy tak licznie przybyli na coroczną Biesiadę Noworoczną połączoną z obchodami Dnia Babci i Dziadka. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych: Starosta Powiatu Myszkowskiego pan Piotr Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy pani Joanna Kołodziejczyk, Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy pan Krzysztof Bąk oraz Sołtys Cynkowa pani Zofia Wielgus.
Dyrektor szkoły po powitaniu wszystkich zebranych i złożeniu życzeń babciom i dziadkom, oddał głos ich wnuczkom, którzy już w pierwszej piosence zapowiedzieli, że biesiada będzie ze śmiechem i humorem. W tym roku babcia Marysia i dziadek Mietek po trafnym rozwiązaniu krzyżówki, wyruszyli pociągiem na wycieczkę do Warszawy. Tam spotkali znaną prezenterkę telewizyjną, która oprowadziła ich po gmachu Telewizji Polskiej. I tak odwiedzili studia, gdzie nagrywane były programy: Od przedszkola do Warszawy, Familiada, Teatr telewizji czy Koncert życzeń. Mieli okazję zobaczyć między innymi występ zespołu ludowego „Cynkowiacy”, harcerskiego bandu „Gadułaka”, kobitki ze wsi, czyli babci Zosi. Kibicowali drużynom babć i dziadków, którzy odpowiadali na zaskakujące pytania oraz bali się o los Zielonego Kapturka, którego miał ochotę schrupać wychudzony wilk. Na koniec wszyscy usłyszeli wyśpiewane podziękowania oraz życzenia dla kochanych babć i dziadków z okazji ich święta. O miłości, jaką wnuki darzą swoich dziadków miały świadczyć czerwone balony w kształcie serc, które towarzyszyły im podczas całej Biesiady. Tegoroczne przedstawienie zawierało dużo piosenek i tańców, które uatrakcyjniały kolorowe stroje dzieci.
Po występie wykonanym przez uczniów klas I-VIII oraz starszą grupę przedszkolną życzenia dla wszystkich babć i dziadków oraz słodki poczęstunek dla dzieci przekazali przedstawiciele władzy lokalnej uczestniczący w imprezie. Następnie nadszedł czas na wspólne, kilkupokoleniowe biesiadowanie przy muzyce.

czytano: 784 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2019-01-30 10:48:53

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody