Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 6-8 marca 2019 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się wyjątkowa, bo Jubileuszowa Wiosna Kobiet.
Wiosna jest świeża, pachnąca i przede wszystkim kobieca. I taka właśnie jest nasza Wiosna Kobiet z przesłaniem „Kobieto, obudź się na wiosnę! Zanim na drzewach pojawią się pierwsze pąki i oficjalnie przywitamy wiosnę, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Dlatego w trakcie trzech dni Panie przybywające do MGOPK w Koziegłowach czekało wiele rozmaitych atrakcji. Świętowanie rozpoczęło się w środę o godz. 16.00. Pani Dyrektor MGOPK, Renata Garleja rozpoczęła działanie, życząc dobrej energii i przypływu siły, zdrowia i piękna goszczącego w każdej z nas.
„Lekka, zmysłowa i przebojowa” - z taką ideą przebiegał pierwszy dzień. Królowały witaminy, diety, dbanie o ciało. Pan Mateusz Kolasa rozpoczął wykładem „co jeść, by czuć się pięknie i zdrowo”, a następnie odbyły się masaże relaksacyjne z udziałem masażystów z Fitness Clubu „Medi Gym”. Pan Piotr Szmukier poprowadził „Fitnessowe szaleństwo” pełne energii. Degustację przekąsek zaproponował catering dietetyczny Złoty Box z Myszkowa. Były zdrowe, świeże i bardzo pyszne, dlatego rozeszły się w mgnieniu oka. Tak samo na zdrowie i lekkość postawił Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy „Zacisze” z Rzeniszowa i zaproponował warsztaty „Witaminowo i zdrowo”, a to za sprawą dwóch wspaniałych Pań tj. właścicielki Sylwii Piekarczyk i znakomitej szefowej kuchni Moniki Motyl. Zaprezentowane przepisy na dietetyczny chłodnik i liczne sałatki zapewne urozmaicą menu w każdej domowej kuchni. Wszystkiego można było skosztować i rozkoszować się znakomitym smakiem serwowanych potraw. Całość pierwszego dnia dopełniła biżuteria wykonana samodzielnie na warsztatach „Wiosna zaklęta w szkle” z Panią Agatą Kuban, bo każdy wie o tym, że Kobiety kochają piękną biżuterię.
Kobieta jest zwiewna jak motyl, dlatego w czwartek, czyli w drugi dzień naszej imprezy Panie zadbały o wygląd. W trosce o dłonie i twarz firma Mery Key zaproponowała pielęgnację kosmetykami, po których skóra była jedwabiście miękka, gładka i odżywiona. Studio Urody z Koziegłów wykonało domowe spa dla dłoni. Paznokcie zadbane i przyozdobione stały się wizerunkiem naszych uczestniczek tego wyjątkowego dnia. Dzięki Firmie Avon, Panie poznały trendy wiosennego makijażu oraz dowiedziały się jakie zapachy będą popularne w tym sezonie. Piękne, wiosenne fryzury wychodzące spod grzebienia Studia Fryzur „Lena” z Koziegłów, były modne i twarzowe. Gdy kobiety były już zadbane i świeże obejrzały Show tancerki estradowej Elżbiety Bednarczyk. Artystka wykonała pokaz tańców estradowych oraz przybliżyła nam swoją twórczość, bowiem oprócz występów tanecznych pasjonuje się literaturą - pisze wiersze i sztuki teatralne. Na zakończenie zaprosiła uczestniczki do gimnastyki na bazie tańca brzucha. Przy muzyce arabsko-hiszpańskiej porwała publiczność do tańca.
Po trzecim dniu, 8 marca, każda Pani świętująca z nami była radosna, energetyczna i obudzona. Do tego przyczynił się Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka. Wszystkie obecne na sali kobiety otrzymały wiosenne tulipany.
Jako pierwsi występy artystyczne rozpoczęli Panowie z Kapeli Biesiadnej z Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, którzy uwiecznili imiona kobiet w zaśpiewanych przez siebie piosenkach.
Koncert rozpoczęła Kapela Biesiadna z ŚODR. Jej lider, Pan Józef Ślusarz, wyśpiewał wszystkie imiona kobiet i udowodnił nam, że kobieta to tysiąc różnych drobiazgów.
Mogliśmy również delektować się recitalem znakomitych młodych wokalistek: Diany Kolasy, Klaudii Jagody, Weroniki Radosz oraz Angeliki Krajewskiej. Solistki wystąpiły w repertuarze z lat 70. i 80. XX wieku, ukazując różne twarze kobiet. Nasze Panie pokazały nam, że potrafią się dobrze bawić uczestnicząc w kalamburach.
W tym dniu nastąpiło również wręczenie nagród w konkursie czytelniczym „100 książek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza GiM Koziegłowy, Jacka Ślęczkę oraz Dyrektor MGOPK, Renatę Garleję otrzymali czytelnicy w dwóch kategoriach - indywidualnie i rodzinnie.
Wielkiej dawki humoru i energetycznej zabawy dostarczyło licznie zebranym taneczne show Sebastiana Świerczyńskiego. Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy wykonała pokaz gorących tańców latino dance. Był to bardzo efektowny, elegancki i dynamiczny pokaz, który na długo zostanie publiczności w pamięci.
Serdecznie dziękujemy Firmom, za nagrody rzeczowe tj. :

• Elektro Mix z Koziegłów – Jolanta Święciak

• Magiczny Zakątek z Koziegłów

• Firma Avon

• Fotoexpress Anna Noszczyk

• Szkółka drzew i krzewów Natura&Człowiek Dominika i Paweł Puszczewicz

• Firma Sofii Zofia Dyrda

• Ula Styl – Urszula Bryłka

• Essa Firany – Elżbieta Flacha

• Sklep Ogrodniczy – Niwecka Teresa

• Mary Kay

• Medi Gym – Fitness Club

• Studio Fryzur „Lena” z Koziegłów

• Studio Urody „Anita”

• Anna Bańdo

Wiosna Kobiet to wyjątkowe spotkanie i niepowtarzalne w każdym calu. Mamy nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu ten trzydniowy maraton rozweselił nasze uczestniczki i dodał im energii. Obudzone, uśmiechnięte i zadowolone będziemy roznosić energię oczekując na prawdziwą wiosnę.

Materiał przygotowany został w MGOPK w Koziegłowach

09

KWI

2019

780

razy

czytano

1555/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.