Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wymiana uczniowska ze szkołą w Vatra Dornei

W dniach 28.02.2019 – 06.03.2019 gościła w Zespole Szkół w Koziegłowach grupa nauczycieli i uczniów ze Scoala Gimnaziala Nr 4 w Vatra Dornei. Wizyta odbyła się w ramach trwającej już kolejny rok wymiany uczniowskiej ze szkołą w Rumunii. W tym roku szkolnym w wymianie biorą udział uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A. Mróz – Olszewskiej w Lgocie Górnej. Pierwszego dnia pobytu goście, po serdecznym powitaniu przez Dyrektor szkoły, zwiedzili szkolę, spotkali się m. in. z uczniami kl. II B Szkoły Podstawowej. Nasi drugoklasiści stanęli na wysokości zadania i wręczyli gościom własnoręcznie wykonane wiosenne prezenty oraz zaśpiewali piosenkę. Kolejnym punktem programu był kurs języka polskiego i rumuńskiego dla wszystkich uczestników wymiany. Było wiele śmiechu i zabawy podczas prezentacji scenek w obu językach. Okazało się, że w krótkim czasie można się wiele nauczyć, jeśli pomaga nam w nauce języka obcego nativ speaker .
Tego samego dnia odbyła się również wizyta w UGiM Koziegłowy. Burmistrz Jacek Ślęczka bardzo mocno wspiera nasze działania w ramach wymiany. Podkreślił, że dzięki współpracy obu szkół mamy możliwość nawiązywania nowych przyjaźni, doskonalenia znajomości języków oraz poznania tradycji i kultury kraju partnerskiego.
Kolejny dzień był dniem do dyspozycji rodzin goszczących. Był to czas, kiedy goście mieli możliwość uczestniczenia w życiu codziennym naszych uczniów i ich rodzin. Wszyscy starali się, aby był to dzień pełen wrażeń. Były wycieczki do Mirowa i Bobolic, zwiedzanie Jasnej Góry, shopping w Galerii Jurajskiej, a wieczorem rodzinne spotkania.
Wielkim marzeniem naszych gości była wycieczka do Warszawy. Udało nam się to marzenie spełnić i w niedzielę wspólnie zwiedzaliśmy: Łazienki, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście i inne atrakcje naszej stolicy.
Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Zakład Produkcji Wody Mineralnej JURAJSKA, firmę ADAL (producenta sztucznych choinek}, braliśmy udział w warsztatach w Osikowej Dolinie, gdzie uczestnicy mieli możliwość samodzielnego wykonania dekoracji wielkanocnych z osikowego łyka.
Uczestnicy wymiany brali także udział w zajęciach szkolnych. Była to lekcja geografii, podczas której nasi uczniowie pokazywali prezentacje multimedialne przygotowane w języku angielskim i niemieckim, lekcja matematyki, na której zdobywanie wiedzy ułatwiało wykorzystanie tablicy interaktywnej oraz … telefonów komórkowych, a także warsztaty językowe kiedy to powstał mini słownik polsko-rumuńsko-niemiecki.
Pobyt w szkole zakończył wieczór pożegnalny, który uatrakcyjnił swoimi występami Młodzieżowy Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy”. Ostatniego dnia nasi goście pojechali na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa.
Pożegnanie przed odjazdem do Vatra Dornei było długie i serdeczne. Wielu uczniom zakręciła się łza w oku, że to już koniec wizyty. Były ostatnie wspólne zdjęcia i obietnice ponownego spotkania.

Materiał przygotowany został w Zespole Szkół w Koziegłowach

09

KWI

2019

741

razy

czytano

1600/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.