Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

II Sąsiedzki Festiwal Ciast w Cynkowie

W niedzielę 9 czerwca w Cynkowie odbyła się II edycja Sąsiedzkiego Festiwalu Ciast. Zorganizowana została przez Joannę Kołodziejczyk Przewodniczącą Rady GiM Koziegłowy, Sołtysa Zofię Wielgus i Radę Sołecką z Cynkowa,   Ochotniczą Strażą Pożarną z Cynkowa oraz Kołem Gospodyń Wiejskich z Cynkowa we współpracy z Dyrektor Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy - Jacka Ślęczkę.

Program artystyczny Festiwalu rozpoczął się od występu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Cynkowa, które zaprezentowały zgromadzonej publiczności przyśpiewki regionalne. KGW w Cynkowie działa prężnie już od 60 lat i Panie nie tylko pieką wyśmienite Ciasta, ale również jak mogliśmy usłyszeć, udzielają się artystycznie. Również bardzo aktywne w naszej Gminie są uczestniczki Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Te pełne życiowej energii kobiety dały niepowtarzalny, energetyczny popis Tańca Cygańskiego, który spotkał się z żywą reakcją publiczności.

Nie lada atrakcję przygotowali strażacy z OSP w Cynków, którzy przygotowali pokaz swojej gotowości w razie wypadku drogowego. W ramach Festiwalu odbył się bardzo popularny już w naszej gminie Konkurs na wypiek domowych ciast, w którym wzięło udział 12 pań chcących pochwalić się swoimi kulinarnymi zdolnościami. Jury w składzie Bożena Konopka, Jacek Wyleciał, Mirosław Korfel  miało trudny wybór, gdyż wszystkie słodkości zasługiwały na miano tego najlepszego.

Niemniej, po długiej naradzie i ocenie ogłosili, iż zwycięskie ciasto czyli I miejsce zajeła Pani Magdalena Nowakowska, a był to biszkopt z kremem mascarpone. Również doskonały wypiek i II miejsce zyskało ciasto drożdżowe z nutellą śliwkową Pani Renaty Rusek. III miejsce - „Michałek” - upieczony przez Panią Dominikę Sojka. Wyróżnione zostały również dwa słodkie przysmaki które były dziełem: Pani Katarzyny Hulbój „Mini Torcik” oraz Pani Anny Nowak „Shrek”. Po oficjalnym wręczeniu nagród nastąpiła degustacja wszystkich ocenianych ciast, które rozeszły się w mgnieniu oka. Wypieki przyrządzone przez nasze Panie okazały się  nie lada rarytasem i rozkoszą dla podniebienia.

W czasie trwania imprezy odbyły się również inne konkursy kulinarne przeznaczone dla odważnych osób chcących spróbować swoich sił m.in. w ubijaniu śmietany na czas oraz w jedzeniu ciasta bez użycia rąk. Konkursy odbyły się radosnej w atmosferze, pełne były rywalizacji ale tej zdrowej i pozytywnej.

Podczas tej wspaniałej imprezy na scenie zaprezentowali się utalentowani wokaliści naszej gminy: Klaudia Żak, Karolina Garleja, Wiktoria Konieczniak, Nikola Nowak, Igor Jerz, Klaudia Jagoda, Szymon Matyja, Paulina Urbańczyk. Ci młodzi wykonawcy znani są już nie tylko w naszej gminie. Na licznych konkursach w których biorą udział zdobywają najwyższe nagrody. Dziękujemy im i życzymy dalszych sukcesów muzycznych. Opiekę merytoryczną nad wokalistami ma instruktor Anna Łuszczyk Matyja. Licznie przybyłej publiczności umiliła czas również Kapela Biesiadna ŚODR z Częstochowy. Panowie wykonali znane piosenki biesiadne, które niejednego porwały do tańca.

Pan Jacek Ślęczka Burmistrz GiM Koziegłowy, który zaszczycił nas swoją obecnością szczególnie ciepło wyrażał się o kolejnej grupie, która uświetniła dzień II Sąsiedzkiego Festiwalu Ciast a mianowicie Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Pińczyc. Ci młodzi wykonawcy, już nie raz zabawiali publiczność naszej gminy swoimi aranżacjami wykonując na instrumentach dętych muzykę rozrywkową. Braw i bisów nie było końca.

Finalnie wystąpiła  Bernadeta Kowalska. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten moment. Artystka wykonała pierwszy utwór z udziałem Młodzieżowego Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca Koziegłowy. Z pomocą choreografa Pani Beaty Gwardyś młodzież pięknie zatańczyła. To wielkie przeżycie dla naszych młodych tancerzy, którzy ten niedzielny wieczór długo zapamiętają.

Występ Pani Bernadety Kowalskiej bardzo podobał się zgromadzonej widowni. Artystka wyśmienicie bawiła publiczność, tworząc nastrój polskiej biesiady. Na koniec wokalistka zaprosiła na scenę do wspólnego zaśpiewania Organizatorów imprezy, nie zapominając o gościu, który zaszczycił swoją osobą tą uroczystość Panu Piotrze Kołodziejczyku – Staroście Myszkowskim. Wszyscy wspólnie zaśpiewali z Wokalistką, która do swoich występów wnosi dużo pozytywnej energii.

Ten wieczór nie mogły się zakończyć bez wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce wykonywanej przez znany i lubiany Zespół EMINENS, który porwał publiczność do dalszej wspólnej zabawy. II sąsiedzki Festiwal Ciast okazał się bardzo ekscytujący i pełen wrażeń za sprawą wszystkich osób biorących w nim udział, w tym tak znakomitej publiczności. Dziękujemy za mile spędzony wspólny czas. 

Materiał przygotowany został w MGOPK w Koziegłowach

 

 

 

 

 

17

CZE

2019

814

razy

czytano

1466/4490

kozieglowy.pl