Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rywalizacja psów w kwalifikacjach Mistrzostw Świata Agility

Przez dwa dni, 8-9 czerwca, na stadionie w Gniazdowie trwały kwalifikacje Mistrzostw Świata Agility. Emocji nie brakowało. Trenerzy podkreślali bardzo dobrą organizację zawodów oraz jakość trawiastej murawy, na której zlokalizowany został tor. Organizatorami kwalifikacji byli Związek Kynologiczny oraz Gmina i Miasto Koziegłowy. Nagrody wręczał najlepszym Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka. Personalnie za przygotowanie zawodów odpowiedzialna była Beata Bawer.
Zawody Agility są niezwykle widowiskowe. Psy pokonują przeróżne przeszkody - stacjonaty, tunele, slalom, huśtawkę. Ich przewodnicy pokazują właściwą kolejność biegnąc razem z psem. Każdy przebieg rozpoczyna się zapoznaniem z torem, podczas którego przewodnicy muszą zapamiętać kolejność przeszkód i obmyślić właściwą strategię na pokonanie toru. Następnie rozpoczynają się przebiegi. Czas mierzony jest za pomocą fotokomórki, a sędzia sprawdza czy przebieg był bezbłędny. Potem liczy się czas, a niektóre psy osiągają prędkości ponad 5 m/s!
W kwalifikacjach rywalizowały psy i ich trenerzy zawodników z całej Polski. Na Mistrzostwach Świata startuje około 50 państw. W zeszłym roku Polska została drużynowym mistrzem świata. Zawody Agility odbywają się w 3 kategoriach wzrostowych (small, medium i - dla największych psów - large) i 3 kategoriach zaawansowania – A1, A2 i A3. Każdy para człowiek-pies zaczyna od najniższej klasy (A1) i za czyste, bezbłędne biegi egzaminowe zbiera tzw. „łapki”, dzięki którym może awansować wyżej.

18

CZE

2019

1058

razy

czytano

1417/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.