Skróty klawiszowe:

Wakacyjny Festyn Rodzinny w Wojsławicach

Strona główna » Aktualności » Wakacyjny Festyn Rodzinny w Wojsławicach

wielkość tekstu: A | A | A

Na placu przy Świetlicy w Wojsławicach odbył się 29 czerwca Wakacyjny Festyn Rodzinny, a w jego ramach II Sąsiedzki Festiwal Ciast. Organizatorami imprezy byli: Sołtys i Rada Sołecka, OSP, KGW Wojsławice. Imprezę pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy współorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach.
Na scenie zaprezentowali się: Koło Gospodyń Wiejskich z Wojsławic, dzieci ze Świetlicy „ Ferajna”, Jurajska Kapela Biesiadna oraz tancerka i aktorka Elżbieta Bednarczyk.

W festynie uczestniczyli: Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Mariusz Morawiec, Burmistrz Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk oraz Radna GiM Koziegłowy Grażyna Sitek oraz mieszkańcy sołectwa i gminy.
Gwiazdą wieczoru była piosenkarka Anna Żebrowska znana m.in. z wykonywania utworów Anny Jantar, Wioletty Villas. W Wojsławicach wystąpiła z przebojami artystów sceny polskiej z lat 60. i 70 XX w.
W ramach Imprezy odbył się konkurs na wypiek domowych ciast, w którym wzięło udział 12 pań. Jury w składzie: Iwona Tomczyk, Agnieszka Ziora i Burmistrz Jacek Ślęczka postanowiło przyznać I miejsce dla Stanisławy Noczyńskiej, II miejsce zajęła Maria Kidawa, trzecie Bożena Cesarz. Wyróżnienia zdobyły Marlena Nowak i Maria Strzelecka - Szymończyk.

Podczas Festynu nie zabrakło słodkości. Były ciasta, gofry, a amatorzy pieczonek ustawiali się w długiej kolejce. Wszystkie te pyszności przygotowały Panie z KGW Wojsławice. Druhowie OSP zadbali zaś o zaplecze techniczne Wakacyjnego Festynu Rodzinnego. Dzieci mogły też przejechać się wozem strażackim i miały do dyspozycji lunapark. Nie zabrakło waty cukrowej, popcornu czy lodów.
Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia była potańcówka pod gwiazdami przy dźwiękach Zespołu AlleGro. Sołtys Dagmara Radosz dziękuje Sponsorom oraz wszystkim współtwórcom tego Święta Rodzinnego w Wojsławicach.

czytano: 75 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2019-07-15 12:49:41

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody