Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bezpieczne wakacje z rodziną - event w Koziegłowach

Na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach odbyła się 19 lipca impreza pod hasłem „Bezpieczne wakacje z rodziną”. Gościł na niej m.in. wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.
Event w Koziegłowach zorganizowany został przez Śląski Urząd Wojewódzki we współpracy z Gminą i Miastem Koziegłowy oraz Miejsko Gminnym Ośrodkiem Promocji Kultury w Koziegłowach. W trakcie eventu jego uczestnicy mogli uzyskać od ekspertów wskazówki jak zaplanować bezpieczny urlop i bezpiecznie go spędzić. Od pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego Numeru 112 można było się dowiedzieć jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy. Policjanci i strażacy mówili jak podczas wakacji unikać niebezpiecznych sytuacji. Można było też wypróbować narko- i alkogogle, dzięki którym każdy mógł zobaczyć, jak zmienia się postrzeganie świata pod wpływem środków odurzających. Przy stoisku Państwowej Inspekcji Sanitarnej można było dowiedzieć się, co jeść w czasie wakacji, aby wyszło na zdrowie oraz na jakie pokarmy należy uważać. Pracownicy Śląskiego Państwowego Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej udzielali porad z zakresu praw konsumenta oraz kwestii związanych z odpowiedzialnym planowaniem wakacji we współpracy z biurem podróży lub hotelem. Skorzystać będzie można też z porad przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Myszkowie, Oddziału Terenowego KRUS w Myszkowie, Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach. Podczas eventu nie zabrakło strażaków z: Centralnej Szkoły Pożarnictwa w Częstochowie, PSP w Myszkowie i OSP w Koziegłowach. Odbyły się pokazy z użyciem piany gaśniczej. Informacji na temat bezpieczeństwa przekazali natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Klub Sportowy Warriors z Koziegłów zorganizował pokazowy trening w ramach sportów obronnych, a panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowały się w efektownych ubiorach w efektownych tańcach. Nie zabrakło stoiska Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach z różnego rodzaju rękodziełem. Dla dzieci przygotowane zostały liczne atrakcje, m.in. kolorowanki, gry, malowanie twarzy oraz zabawy z animatorami i wesołe miasteczko.
W ramach imprezy odbył się konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje". Nagrody wręczyli wicewojewoda Robert Magdziarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

23

LIP

2019

475

razy

czytano

1516/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności