Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przedszkolaki już w nowym przedszkolu w Starej Hucie

Nareszcie, po dwóch latach spędzonych gościnnie w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach, przedszkolaki z Oddziałów Zamiejscowych Przedszkola w Koziegłowach odzyskały swoją siedzibę w Starej Hucie.

Inwestycja finansowana z funduszy unijnych przy współudziale gminy Koziegłowy obejmowała rozbudowę oraz termomodernizację obiektu. Całkowitej zmianie uległa elewacja budynku, nabierając nowoczesnego wyglądu. Dzięki dobudowie piętra, placówka zyskała dodatkową przestronną salę oraz gabinety specjalistyczne do pracy indywidualnej z dziećmi. Parter budynku zajmują trzy sale przedszkolne. Znalazło się też miejsce na salę rehabilitacyjną oraz gabinet do ćwiczeń integracji sensorycznej i doświadczania świata.

Całość została zaprojektowana w sposób uwzględniający potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Duże okna sprawiają, że sale są jasne, urzeka również ich stonowana, pastelowa kolorystyka. Twórcy projektu zadbali również o nowe, estetyczne szatnie. Zmianie uległo wyposażenie sal, do których zakupiono nowe, funkcjonalne meble i stoliki. Wzbogacono bazę przedszkola m.in. o tablicę interaktywną oraz rzutnik multimedialny.

Zadbano również o otoczenie przedszkola. Uporządkowano i odnowiono tablice i ławki w „Tęczowym Ogrodzie Zmysłów”, w którym dzieci mogą praktycznie poznawać środowisko przyrodnicze dzięki ścieżce edukacyjnej obejmującej łąkę, las, sad i ogród. Przedszkolaki mogą też cieszyć się nowym, powiększonym placem zabaw z kolorowymi zjeżdżalniami, miejscami do wspinaczki, huśtawkami, piaskownicą oraz wyremontowanym przez rodziców drewnianym pociągiem. Należy podkreślić, że placówka spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa, jest miejscem przyjaznym dla dzieci, sprzyjającym rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań.

Przebudowę Przedszkola w Starej Hucie wykonała firma Pol-Rem z Myszkowa.

12

WRZ

2019

512

razy

czytano

1464/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.