Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Związek Gmin i Powiatów będzie bronił interesów jego członków

5 listopada w Urzędzie Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie założycielskie Zgromadzenia Ogólnego Członków Stowarzyszenia Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Gminę i Miasto Koziegłowy reprezentował na nim Burmistrz Jacek Ślęczka. Przedstawiciele gmin i powiatów podpisali podczas spotkania akt przystąpienia do Związku.

Przewodniczącym Związku został Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. W skład Zarządu weszli: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Miasta Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak.

Stowarzyszenie zajmować się będzie m.in. z koordynacją, planowaniem i wdrażaniem Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Jego zasadniczym celem jest ochrona wspólnych interesów członków Związku, współdziałających na rzecz efektywnego wykorzystania środków unijnych w perspektywie na lata 2021-2027.

Związek będzie także bronił wspólnych interesów gmin i powiatów Subregionu Północnego w relacjach z administracją rządową i wojewódzką. Dzięki przynależności do Związku, samorządy będą miały też większe możliwości w rozwijaniu współpracy i wymiany informacji z Sejmikiem Wojewódzkim, Zarządem Województwa Śląskiego i parlamentarzystami.

06

LIS

2019

521

razy

czytano

1374/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.