Związek Gmin i Powiatów będzie bronił interesów jego członków
5 listopada w Urzędzie Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie założycielskie Zgromadzenia Ogólnego Członków Stowarzyszenia Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Gminę i Miasto Koziegłowy reprezentował na nim Burmistrz Jacek Ślęczka. Przedstawiciele gmin i powiatów podpisali podczas spotkania akt przystąpienia do Związku.
Przewodniczącym Związku został Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. W skład Zarządu weszli: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Miasta Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak.
Stowarzyszenie zajmować się będzie m.in. z koordynacją, planowaniem i wdrażaniem Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Jego zasadniczym celem jest ochrona wspólnych interesów członków Związku, współdziałających na rzecz efektywnego wykorzystania środków unijnych w perspektywie na lata 2021-2027.
Związek będzie także bronił wspólnych interesów gmin i powiatów Subregionu Północnego w relacjach z administracją rządową i wojewódzką. Dzięki przynależności do Związku, samorządy będą miały też większe możliwości w rozwijaniu współpracy i wymiany informacji z Sejmikiem Wojewódzkim, Zarządem Województwa Śląskiego i parlamentarzystami.
Na skróty
Galeria
Zobacz zdjęcia prezentujące miejsca, wydarzenia i przestrzeń Gminy i Miasta Koziegłowy. Poznaj lokalny charakter uchwycony w kadrach.
Gmina z pomysłem
Gmina, która łączy tradycję z nowoczesnym podejściem do rozwoju, tworząc przestrzeń przyjazną Mieszkańcom, przedsiębiorcom i odwiedzającym.
Film promocyjny Koziegłowy
Dla mieszkańców
Najważniejsze sprawy i informacje zebrane w jednym miejscu. Skorzystaj z szybkiego dostępu do usług, komunikatów i tematów przydatnych na co dzień.
Zapewniamy
Atrakcje Gminy
Zobacz miejsca warte odwiedzenia, atrakcje i przestrzenie sprzyjające wypoczynkowi. Sprawdź, co warto zobaczyć w gminie.