Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolarski Super Puchar Polski w Koziegłowach

11 listopada rozegrany został w Koziegłowach, w ramach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym Super Puchar Polski pod Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Zawodnicy MGLKS Błękitnych Mexller Koziegłowy zajęli czołowe lokaty. W kategorii młodzik triumfował Oskar Maśka, Oskar Kulak był 15. W młodziczkach 11. była Małgorzata Jęderko (Błękitni). W juniorach młodszych drugie miejsce zajął Bartosz Oleksiak ulegając jedynie Czechowi, Markowi Majdanicsowi. Jan Łuków z Błękitnych uplasował się na 18. miejscu, a Kacper Gocyła na 22. Startujący w kategorii junior Jakub Musialik musiał tym razem uznać wyższość Szymona Pomiana (Wygoda Białystok), Antoni Łuków z Błękitnych był natomiast 5. Dzień wcześniej Jakub Musialik rywalizował w Mistrzostwach Europy we Włoszech, zajmując 42. miejsce. Był sklasyfikowany najwyżej z Polaków. Antoni Łuków uplasował się we Włoszech na 63. miejscu. W Elicie bezkonkurencyjny w Koziegłowach był Marek Konwa (UKS Krupiński), z którym zaciętą walkę toczył przez długi czas Bartosz Mikler (Victoria Jarocin). Trzecie miejsce zajął Patryk Kostecki (Olimpijczyk Szczekociny). W Elicie kobiet triumfowała Czeszka Katerina Mudrikova. W juniorkach 4. była Emilia Ryszka z Błękitnych.

Organizatorami Super Pucharu Polski byli MGLKS Błękitni Koziegłowy oraz Gmina i Miasto Koziegłowy. Puchary i nagrody wręczyli najlepszym: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Mariusz Morawiec oraz Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy Krzysztof Bąk.